A modell

A modell

The Model

A The Model főhőse egy feltörekvő divatmodell, Emma, aki küszködik azzal, hogy beilleszkedjen a párizsi divatvilágba. A nő az ismert fotós, Shane White megszállottja lesz, és lassacskán teljesen kifordul önmagából.

(hp)

Rendező: Mads Matthiesen
Ország: Dánia
Premier (HU): 2016.06.23.
Maria Palm
Maria Palm

2016.07.12 Face

A filmötet alapvetően jó, érdekes betekintést nyerni a modell szakmába. Látni, hogy profikkal dolgozott a rendező, ezzel együtt a film nem képes mindig lekötni az ember figyelmét. Éppen ezért gyakran a női szépség ábrázolásával igyekeznek fenntartani a figyelmet. Ingadozó minőségű film megfontolandó mondanivalóval.

2016.07.01 Pock

Igazi dráma, aminek van mondanivalója és tanulsága. Megragadó, érzelmileg magával ragadó. Olyan történet, amibe beleéli magát az ember. Jól összerakott film.

2016.07.11 juliS

Vizuális téren ez egy remek alkotás. Nagyon szépre sikeredett - az emberek, az öltözékük, az egyes jelenetek alkotóelemei, kiegészítői mind-mind a helyükön emelik a csillogást. A modellvilág tartozéka ez a fénylés és ezt a rendező remekül elcsípte. E... Több

2016.07.04 jazzy

Szép vonalú filmdráma, tehetséges és szép külsejű szereplőkkel eljátszva. Jó választás volt, mindvégig lekötött és lebilincselt. Nekem a helyszínek váltakozása, a modellek próbaba-stílusa sem zavart, habár távol áll tőlem a divat világa. A film teret... Több

A film összbevétele 159 743 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 251 462 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 187 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatási idő 2014 októberétől novemberéig tartott.Szerző: erare

A filmet a lengyelországi Varsóban forgatták.Szerző: erare

A film főszereplőjét, Emmát Maria Palm alakítja, aki szakmáját tekintve modell. Nem kisebb márkaneveket reklámozott már, mint a Marc by Marc Jacobs, Diesel YSL, H&M, Etro, Zara és L'Oreal, emellett feltűnt már a Vouge, az ELLE és a Harper's Bazaar hasábjain is.Szerző: ps

(2016. 07. 26.)
Csúcsmászás lefelé
Ahhoz, aki a testéből él, ritkán társít az ember intellektust – A modell azonban okosabb film, mint amilyennek elsőre látszik. Mads Matthiesen angol nyelvterületi nyitása nem okozott csalódást. 7/10 Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 06. 29.)
Amikor Mads Matthiesen meghódította a világot a Teddy mackó című filmjével, melyben a széplelkű dán testépítő Thaiföldön szerez feleséget és szerelmet, felírtam a rendező nevét abba az adatbázisba, mely a mostantól követendő alkotókat tartalmazza. 65/100 Több
Ku’damm 56
2016