Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A titkos kert (2020)

The Secret Garden

Keiichi Tsuchiya   2021. 01. 25.

A könyv eddig mindegyik adaptációját láttam, mindegyik verzió hozzáadta a saját mondandóját de ettől a verziótól sajnos kirázott a hideg. Pedig nagyon szerettem volna, ha tetszik. A színészek megdolgoztak a pénzükért és kihozták a legtöbbet abból, am... több»

googk   2018. 06. 28.

Telepakolva számítógépes effektekkel, lapos alakítások, szörnyű párbeszédek. Ritka, hogy ennyire rosszul bánnak egy csodálatos forrásanyaggal.

Isis Davis

A titkos kert marketing kampányát arra építette fel az STX Films, hogy a filmet a Harry Potter és a Paddington franchise mögött álló producerek (köztük a 3 Oscar-díjra jelölt David Heyman) álmodták a vászonra.

Julie Walters, Marc Munden rendező és Jack Thorne író második közös munkája a 2016-os BAFTA-díjas minisorozat, a National Treasure után.

Colin Firth az azonos című regény 1987-es tévéfilmes feldolgozásában is játszott, melyben ő alakította a felnőtt Colint.

A titkos kert Frances Hodgson Burnett 1911-es azonos című regényének adaptációja.

A titkos kert forgatása 2018. januárja és 2018. áprilisa között zajlott az Egyesült Királyságban. A film több mint két évvel a forgatás befejezése után került csak a mozikba.

A filmet az a Marc Munden rendezte, aki leginkább a televíziós sorozatok világában szerzett magának hírnevet olyan szériák epizódjainak rendezésével, mint a Quantico, a Fekete vitorlák vagy az Utopia. A titkos kert mindössze a harmadik egészestés mozifilmje a 2002-es Miranda és a 2007-es The Mark of Cain után.

A filmet hivatalosan már 2016. júniusában bejelentették. A Heyday Films és a Studiocanal eredeti tervei szerint a rendezői széket Jack Thorne foglalhatta volna el, de végül Marc Munden kapta meg a lehetőséget.