
Vélemények (8)
Nekem nagyon tetszett ez az igaz történet alapján készült, a második világháborúban amerikai kiképzőbázison, valamint az európai hadszíntéren játszódó filmalkotás. Műfajának besorolása történelmi háborús filmdráma, mely az amerikai hadseregben katona... Több
Lényegében, mintha egy magyar kurzusfilmet látnánk, a szomorú módon egyre sűrűbben érkező "történelmi" filmek közül, melyek az Orbán-érában egyre-másra jelennek meg, csak itt az amerikai fekete történelem egy nagyon fontos elemét veszik elő és adják ... Több
Hááát! Ebben a kategóriában, ami a feketék kirekesztettségét és megvetését mutatja be az USA 30-as 40-es éveiben, láttam már jobb filmet is. Nem mondom, hogy rossz volt, de jónak sem nevezhetném. A szereplők rosszul lettek kiválasztva. A karakterek n... Több
A történet tiszteletreméltó, de attól a film még nem lesz jó. Patetikus, helyenként szájbarágós és túl hosszú a maga 2 órájával. A vége érdekesebb volt, amikor a valódi szereplőket mutatták meg. Tiszteletből adok csak 4 csillagot.
Számtalan film mesél a háborúról, végtelen sokféle történet, megannyi legenda és harctéri esemény felől megközelítve azt. A második világháború kétségtelenül a történelem egyik legfontosabb eseménye, a különféle aspektusok pedig jól feltérképezik ann... Több
Én azzal kezdeném, hogy ez nem egy film, hanem egy történet! Itt konkrétan a faji megkülönböztetésről és a REMÉNYRŐL szól. Ez az alkotás olyan embereknek szól, akiknek helyén van a szívük!