66% 145 szavazat

A 6888. zászlóalj

The Six Triple Eight

 Több
Filmadatlap
8
Vélemények (8)
27
Szereplők (27)
10
Képek (10)
3
Videók (3)
14
Érdekességek (14)
1
Díjak (1)
Filmkritika
21
Cikkek (21)
Fórum

Vélemények (8)

Írj véleményt
 
2025.02.24 Bafam

legújabb vélemény

Szerethető alkotás a feketék elnyomásáról a 2.vh-ban...

Nekem nagyon tetszett ez az igaz történet alapján készült, a második világháborúban amerikai kiképzőbázison, valamint az európai hadszíntéren játszódó filmalkotás. Műfajának besorolása történelmi háborús filmdráma, mely az amerikai hadseregben katona... Több

0
 
2024.12.30 Kovács Nóra Nézhetetlen

Egy újabb rossz kurzusfilm

Lényegében, mintha egy magyar kurzusfilmet látnánk, a szomorú módon egyre sűrűbben érkező "történelmi" filmek közül, melyek az Orbán-érában egyre-másra jelennek meg, csak itt az amerikai fekete történelem egy nagyon fontos elemét veszik elő és adják ... Több

2
 
2025.01.02 Tomipapi

Hááát! Ebben a kategóriában, ami a feketék kirekesztettségét és megvetését mutatja be az USA 30-as 40-es éveiben, láttam már jobb filmet is. Nem mondom, hogy rossz volt, de jónak sem nevezhetném. A szereplők rosszul lettek kiválasztva. A karakterek n... Több

1
 
2024.12.24 Dorkateo

A történet tiszteletreméltó, de attól a film még nem lesz jó. Patetikus, helyenként szájbarágós és túl hosszú a maga 2 órájával. A vége érdekesebb volt, amikor a valódi szereplőket mutatták meg. Tiszteletből adok csak 4 csillagot.

0
 
2024.12.21 szemtelen

Hat tripla nyolc

Számtalan film mesél a háborúról, végtelen sokféle történet, megannyi legenda és harctéri esemény felől megközelítve azt. A második világháború kétségtelenül a történelem egyik legfontosabb eseménye, a különféle aspektusok pedig jól feltérképezik ann... Több

0
 
2024.12.23 Atis206

Én azzal kezdeném, hogy ez nem egy film, hanem egy történet! Itt konkrétan a faji megkülönböztetésről és a REMÉNYRŐL szól. Ez az alkotás olyan embereknek szól, akiknek helyén van a szívük!

0
 
2024.12.20 Vuk

A történet valóban érdekes lehetett volna, de a rendezés és a forgatókönyv lehúzta az egészet. Önmagában is megállta volna a helyét, de a felesleges érzelmi manipulációk élvezhetetlenné tették számomra az egészet.

0
 
2025.02.08 Markman

Remek film

Párommal néztük meg ezt a filmet, és mindketten élveztük az elejétől a végéig.

0