A nevek dala

The Song of Names

A film összbevétele 1 138 962 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 6 424 635 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 405 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A nevek dalát a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon jelölték a legjobb kanadai film díjára. Szerző: hp

A film társ-produceri teendőit a magyarországi születési Petrányi Viktória látta el, aki olyan sikeres hazai és külföldi produkciókon is dolgozott, mint a Remélem legközelebb sikerül meghalnod:) vagy a 2019-es díjnyertes horror, a Fehér éjszakák.Szerző: hp

Francois Girard egy interjúban elmondta, hogy a treblinkai koncentrációs táborban (Lengyelország) tett látogatása adta a legfőbb motivációt a film elkészítéséhez. Szerző: hp

"Eltökélt vagyok, hogy a magam szerény eszközeivel hozzájáruljak a történelmi emlékezetvesztés elleni harchoz" – mondta a rendező, Francois Girard.Szerző: hp

A film forgatása 2018. szeptemberében és októberében zajlott Londonban.Szerző: hp

A nevek dala Norman Lebrecht azonos című regényének adaptációja. Szerző: hp

A film világpremierje a 2019-es Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon volt. Szerző: hp