A nevek dala

A nevek dala

The Song of Names
indingo

A két kontinensen játszódó, mintegy ötven év eseményeit magába sűrítő detektívtörténetben két Oscar-várományos színész, Tim Roth (Martin) és Clive Owen (Dovidl) játssza a főszerepet. Lebilincselő dallamok kíséretében elevenednek meg a filmvásznon a háború szörnyűségei, miközben a cselekmény… Több

Forgatókönyvíró: Jeffrey Caine
Ország: Németország, Egyesült Királyság, Kanada, Magyarország
Premier (HU): 2020.02.06. | Telekom TVGO (2020.03.25.) | Cinego (2021.12.09.)

2020.09.03 petraszab

Érdekes helyzet, amikor két ember elsodródik egymástól. A tinédzser főszereplőt sose hagyta nyugodni a dolog és felnőttként szánja rá arra, hogy barátját felkutatja.

2020.02.03 csenge

Nem semmi stábot szedtek össze, aminek meg is lett az eredménye, sikerült egy igazi remekművet tető alá hozniuk. Jeffrey Caine remek forgatókönyve kiegészülve Howard Shore fülbemászó zenéjével egy újabb emlékezetes, érzelmes filmet eredményezett. Bár... Több

2020.02.01 sandor

Annak ellenére, hogy ez nem kifejezetten az én műfajom, nagyon élveztem a filmet. Jó a hangulata, tetszett, hogy a készítők játszottak a fényekkel és a színekkel, ami viszont nagyon átütőre sikeredett, az természetesen maga a zene. Zseniálisan illeszkedik a film alaphangulatához. Jár az öt csillag részemről.

2020.01.30 dakod

Van egy olyan gyanúm, hogy hamarosan ez is egyike lesz a túlértékelt filmeknek. Nem rossz, de a zene "dicsőítése" mellett a cselekmény kicsit unalmas, sablonos és kiszámítható. Igazából az egész film arról szól, hogy a dallamoknak hatalmuk van az emb... Több

2020.02.02 despy

Számomra ez a film nem csupán lebilincselő volt, hanem egyenesen nagyon megható is. Ritkán látni ennyire szívhez szóló történetet, és bár a színészi alakításokat Owentől és Rothtól egy kissé idegenül tetátrálisnak éreztem, ettől függetlenül már most ... Több

A film összbevétele 1 138 962 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 6 424 635 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 405 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A nevek dalát a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon jelölték a legjobb kanadai film díjára. Szerző: hp

A film társ-produceri teendőit a magyarországi születési Petrányi Viktória látta el, aki olyan sikeres hazai és külföldi produkciókon is dolgozott, mint a Remélem legközelebb sikerül meghalnod:) vagy a 2019-es díjnyertes horror, a Fehér éjszakák.Szerző: hp

Francois Girard egy interjúban elmondta, hogy a treblinkai koncentrációs táborban (Lengyelország) tett látogatása adta a legfőbb motivációt a film elkészítéséhez. Szerző: hp

"Eltökélt vagyok, hogy a magam szerény eszközeivel hozzájáruljak a történelmi emlékezetvesztés elleni harchoz" – mondta a rendező, Francois Girard.Szerző: hp

(2020. 04. 27.)
Így lehet szép holokauszt mozit csinálni
Rosszat fentebb igaz nem írtam, de tudni kell, azt is, hogy a korábban említett film végi katarzist enyhén rombolja, hogy magát a Nevek dalát úgy hallhatjuk, hogy arról a történet szereplői közül kevesen tudnak. Több

Értékelés: 6.5/10
(2020. 02. 10.)
Dovidl története tényleg megérdemelne egy filmet, de A nevek dala sajnos Martin sztorijára fókuszál. Több

(2020. 02. 13.)
A zene ereje
Hiába a rengeteg érdekes és elgondolkodtató téma, ha azok érdemben nem lesznek kibontva és a film kiforratlan lesz miatta. A kevesebb néha több. Több

Értékelés: 7.8/10
(2020. 07. 22.)
Filmklubokban, osztálytermekben lehetne róla elmélkedni, értő módon részekre szedni, alapelemeit (zsidóság, tehetség, barátság, hűség) egyenként, vagy akár egymásra hatásukban átbeszélni. Mert a Nevek dala e célokra feltétlenül érdemes. Több