A bálna

The Whale

A film összbevétele 13 239 366 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 72 663 183 forintot termelt. A hazai mozik összesen 35 342 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet a Sony Venice kameráival forgatták, amelyeket először a Top Gun: Maverick produkció számára fejlesztettek ki.Szerző: csd

A film írója, Samuel D. Hunter szerepelt a filmben, mint Brendan Fraser gépelődublőre.Szerző: csd

Darren Aronofsky öt éven belül második nagyjátékfilmje a 2017-ben megjelent Anyám! után.Szerző: csd

A film az azonos című színdarab alapján készült.Szerző: csd

A karaktere hatalmas súlya miatt Brendon Frasernek egy nehéz műszálas ruhát kellett viselnie a forgatáson órákon át. "Olyan izmokat fejlesztettem, amelyekről nem is tudtam, hogy vannak. Még szédülést is éreztem a nap végén, amikor az összes portézist levették" - mondta egy későbbi interjúban Fraser.Szerző: csd

A 2022-es Velencei Filmfesztiválon Darren Aronofsky azt mondta, hogy tíz évébe telt, amíg ezt a filmet elkészítette. Charlie szereposztása hatalmas kihívást jelentett, amíg meg nem látta az Utazás az éjszaka végére (2006) című amerikai-brazil-német koprodukcióban készült bűnügyi thriller (Journey to the End of the Night) trailerét, amelyben Brendan Fraser szerepelt.Szerző: csd

A Velencei Filmfesztiválon tartott bemutatót követően a filmet és a főszereplőt, Brendan Frasert hatperces álló ovációval köszöntötték; a kamera felvételei alapján Fraser könnyekig meghatódott. A régi rajongók és a kritikusok egyaránt Fraser karrierjének "feltámadásának" nevezték A bálnát, miután sok éven át nem szerepelt a vásznon.Szerző: csd