A tél királya

A tél királya

The Winter King

Az egykori harcos, aki szerzetes lett, elmeséli, hogyan lett Arthurból hadúr, annak ellenére, hogy törvénytelen származása miatt nem volt joga a a trónhoz.

(szarka84)

Forgatókönyvíró: Kate Brooke, Ed Whitmore
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2023.08.20. | HBO Max (2023.10.06.)

Nathaniel Martello-White
Stuart Campbell
Eddie Marsan

2024.03.30 Majorkas

Sokadik Artúr király más köntösben

Nem tudom, hányféleképpen láttam ezt a sztorit, csak eddig filmekben. Megnéztem egy nap alatt mind a 10 részt, mert meggyőző volt az előzetes, és régóta listámon volt. Könnyedén darálni lehet, mert nem hosszúak a részek, és unalmasnak sem mondhatóak. Kissé fullba tolták benne a polkorrektséget, ezt leszámítva próbált valamihez képest korhű lenni a sorozat számos Artúr király feldolgozás között. Enyhén tartalmaz mitikus szálakat, de brutalitásban csak igyekszik megközelíteni a vikingek világát, bár a korszak majdnem azonos, itt inkább a belviszályokban és külső támadásokban (nem viking) bővelkedő egykori Britanniát ismerjük meg. Nagy hangsúlyt fektetnek benne a vallási ellentétekre, amikor még egyszerre volt jelen a pogány és keresztény vallás, ez utóbbi éppen akkor kezdett terjedni, emiatt érdekesnek találtam. Akadnak benne gagyi, erőltetett poénok, amelyek komolytalanná tehetik a sorozatot, de még emészthető. A befejező rész erősen folytatásra utal, de valamilyen szinten zagyvaság lett az előző részekkel ellentétben, pedig egy gyorsan, de jól felépített történetet kaptunk. Összességében tetszett, bár egy filmként is igazán megtette volna.

(2024. 01. 09.)
A tél királyában ott a potenciál, hogy a legjobb Artúr-mondafeldolgozássá váljon
A Sean Bean fémjelezte Sharpe és Az utolsó királyság után újabb Bernard Cornwell munkájára épülő történelmi sorozat készült: A tél királya első évada az író azonos című regényét, az Excalibur-trilógia első kötetét dolgozza fel, és egész ígéretesen. Több
A Nagy Fehér Főnök
Mellékhatás