Az örökösnő

Az örökösnő

Toppen av ingenting

A 68 éves svéd nő, Nojet mostanáig családjától és hazájától több ezer kilométerre élte életét, amelyet a dúsgazdag apjától kapott havi járadékból finanszírozott. Az öregúr halála után azonban megörökli annak hatalmas bérházát Stockholm belvárosában. Úgy tűnik, az ingatlan valóságos aranybánya, és… Több

Forgatókönyvíró: Axel Petersén
Ország: Svédország, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2019.01.31.
Forgalmazó: Cirko Film
Christer Levin

KULCSSZAVAK

2019.01.30 stif

Őszintén szólva sokkal többet vártam volna ettől a filmtől. Bár a hangulata igencsak komoly, valahogy mégsem tudott magával ragadni. Talán azért mert érezhetően hatásvadász az egész koncepció. Ettől függetlenül szerintem egyszer meg lehet nézni.

2019.01.24 kmona

Nem rossz film, csak éppen teljesen felejthető volt. Nem is igazán értem, hogy a készítők miért nem tudtak túllépni a szokásos kliséhalmazokon, merthogy szinte csak azokból építkezik a film. ez amolyan tipikus "egyszernézhető" kategória.

A film versenyben volt az Arany Medve-díjért a 68. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

Értékelés: 4.5/10
(2019. 01. 31.)
Nojet, az idősebb (kellemes hatvanas) svéd nő úgy érzi: itt az ideje, hogy végre egészen más életet élhet, hiszen gazdag apja halála után megörökölt egy egész tömbhzázat Stockholm belvárosában. Több