Minden rendben ment

Minden rendben ment

Tout s'est bien passé

Miután a nyolcvanöt éves André váratlanul agyvérzést kap, lánya, Emanuelle azonnal édesapja segítségére siet, hogy mellette lehessen a kórházban.

A férfi felkavaró kéréssel fordul lányához, azt szeretné ugyanis, hogy segítsen véget vetni az életének. Emanuelle-t teljesen felzaklatja mindez, fogalma… Több

Forgatókönyvíró: François Ozon, Philippe Piazzo
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2022.03.31. | Telekom TVGO (2022.07.20.)
Forgalmazó: Vertigo

2022.04.01 Gabor

Nagyon erős filmalkotás, amit egyszerűen látni kell. Sophie Marceau alakítása egyszerűen zseniális.

2022.03.31 spidey

Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy egyszerűen nem kötött le a film. Értem, hogy nagyon felkavaró meg minden, de szerintem ennél kevésbé hatásvádasz módon is lehetett volna tálalni a témát.

A film összbevétele 1 989 338 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 666 115 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 262 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film cselekménye Emmanuèle Bernheim önéletrajzi írásán alapul.Szerző: csd

A Minden rendben ment világpremierjére a cannes-i fesztiválon került sor.Szerző: csd

(2022. 04. 03.)
SEGÍTS, HOGY VÉGE LEGYEN!
A végső „Minden rendben ment” csendes és rezignált elfogadása annak, hogy André kívánsága teljesült és békében távozott, úgy, ahogy azt ő akarta. Több

Értékelés: 7.5/10
(2022. 04. 03.)
Fogalmazzunk úgy, hogy a rendező még ezen felül is biztosra ment, hiszen az apa szerepét a mindig remek André Dussollier-re bízta, és jó pár év hiátus után visszahívta Sophie Marceau-t a pihenőről, aki ezzel az alakításával életében először versenyzett Cannes-ban. Több