Szomorú férfiak mosolya (2018)

Úsmevy smutných muzu

Berto49   2019. 05. 18.

Az alkohol rabságábán

Van is miért szomorúnak lenni a címben szereplő férfiaknak, hiszen súlyos betegek, sokukat már a delírium tremens is elérte. Alkoholista sorsokat mutat be a film, a középpontban Josef, az író áll. Számomra nem derült ki egyértelműen, hogy miért is nyúlt a gines üveg után. Az viszont nagyon örvendetes (lenne), ha ilyen csodálatos környezetben próbálnák kigyógyítani a filmben szereplőket az alkoholfüggőségükből. Ismerve azonban a magyar egészségügy állapotát az ilyen intézet a vágyálmok kategóriájába tartozik. Reális és ijesztő jelenetek keverednek szürreális mozzanatokkal, ilyen például Milan rejtélyes eltűnése. Annyi haszna mindenképpen volt a filmnek, hogy az arra fogékony nézőket elriassza az iszákosságtól, de ők nagy valószínűséggel nem moziba, hanem inkább italboltba járnak, vagy „szomjasan” keresik az élelmiszer áruházak italos részlegeit. Néhány filmes fórumon a vígjáték/komédia megjelölés is szerepel. Én bizony egyetlen humoros részt sem láttam benne, pedig becsülettel végignéztem.