72% 140 szavazat
Vélemények

Üvegkupola

Glaskupan

 Több
Filmadatlap
13
Vélemények (13)
10
Szereplők (10)
11
Képek (11)
3
Videók (3)
Érdekességek
Díjak
Filmkritika
17
Cikkek (17)
Fórum

Vélemények (13)

Írj véleményt
 
2026.05.30 Bányai Csaba

legújabb vélemény

Unalmas, vontatott történet

Csak a legutolsó rész szolgál izgalommal, csak ezt érdemes megnézni. Viszont akkor nem érted az összefüggéseket, úgyhogy az összeset meg kell nézned. Szívás!

0
 
2025.04.18 szemtelen

Nem kupola, de jó

Egy igen feszes, gyermekrabláson alapuló pszichológiai thriller az új svéd krimisorozat. Hogy miért „üvegkupola” lett a címe, az számomra rejtély, hiszen legjobb esetben is doboz, esetleg kamra a címadó rejtekhely. A sorozat remekül megírt történet, ... Több

1
 
2025.05.05 JRD

Noha nehezen viselem a lassú, kissé vontatott filmeket, mégis muszáj volt végignéznem. Kellően fenn tudta tartani a figyelmemet, vagy inkább a kíváncsiságomat. Ha nem tudtam volna, hogy skandináv film, akkor is rájövök. A hangulat, a színészi játék, ... Több

0
 
2025.08.22 Emmersson

Terrárium

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

A megszokott skandináv stílus, lassan építkező, havas-fagyos krimi-thriller. A kötelező háttér egy északi rejtélyhez. Johan Rheborg a Hjerson óta szimpatikus arc, mikor láttam az előzetesben, már tudtam, megnézem a minisorozatot. És nem csalódtam sem... Több

0
 

Igazi elmebeteg, svéd krimi. A maga nemében semmi új. A svéd krimik valahogy mind olyan lassúak, lehangolóak és elmebetegek. Hát ez hozta mindezt. A végén persze van plusz fordulat, csak győzd kivárni.

1
 
2025.04.28 Kovács Viktória

A sorozat hozta a szokásos skandináv hangulatot, mind a mélabús zenében, mind a karakterekben. Itt nem látsz mutogató, kapkodó, idegbeteg személyeket. Kicsit lassú volt a történet, bár mindig történt valami. Ami tetszett benne igazán, hogy csak az ut... Több

1
 
2025.04.21 Lóri Ádámcsik

Jól indult, de a befejezés nem tetszett annyira. Valami eredetibbre számítottam.

0
 
2025.05.05 Strausz Odett

Skandi

Nagyon szeretem az ilyen lassú lefolyású krimiket. Izgalmas, csavaros véggel. Szuper volt.

0
 
2025.05.12 lizso

Azt kaptam, amit vártam. Számomra hozta azt a komor, skandináv hangulatot, a lassan kibontakozó történetet, ami a képernyő elé szegez. A hétköznapi kinézetű szereplőgárda pedig mindig életszerűbbé varázsolja a filmeket és sorozatokat.

0
 
2025.04.15 Turro

Egy komor hangulatú, teljesen jó krimisorozat, megfelelő mennyiségű misztikummal, izgalommal és rejtélyekkel. Szerintem a műfaj kedvelőinek hozza, amit kell.

1
 
2025.08.01 Sandor

Jaj, de beteg!

De muszáj végignézni. Az emberi lélek sötét bugyrai. Vonz és taszít. Makacsul keressük a magyarázatokat, és azt hisszük, akkor jobb lesz, ha megleltük. De nem.

0
 
2025.10.31 Csab

Lassú

Túl lassan bontakozik ki a történet, a szereplők olyan meggyötörtnek látszanak, mintha háborúból vagy Magyarországról jöttek volna. hatos és hetes között.

0
 
2025.04.17 Szemi986

Egy jó skandináv krimi

Szuper színészek, fordulatos és lassú cselekmény. Igazi skandináv krimi. Szerintem kiemelkedik a tömegből. A műfaj kedvelőinek mindenképpen ajánlott.

0