A világ legrosszabb embere

Verdens verste menneske

Vox.hu
2022/01/20

Nagyon modern film ez. De nem a hangvétele teszi azzá. Sokkal inkább az a képessége, ahogy teljesen gyarló és hétköznapi karaktereit olyan közel hozza hozzánk, amennyire ez csak lehetséges abban a csalóka világban, ahol azt hisszük, csupán egy kommentnyi a távolság. Több

Revizoronline.com
2022/01/20

A VILÁG LEGŐSZINTÉBB EMBEREI
A világ legrosszabb embere olykor bántó banalitása ellenére is a szó teljes mélységében kendőzetlen, friss és lendületes, életigenlő film, amely intellektusa mellett erősen atmoszférikus is. Ahogy mindez elvárható az Oslo-trilógia harmadik darabjától. Több

Roboraptor
2022/01/22

Mindenkiben ott él a világ legrosszabb embere
Julie, a húszas évei végén járó lány történetéért rajonganak a film hazájában, de 2021-ben a Cannes-i Filmfesztiválon is zajos sikert aratott: Renate Reinsve elhozhatta szerepéért a legjobb női színész díját is, Norvégia pedig ezt a filmet nevezte a 2022-es Oscar-díjátadóra. De mit tudhat Joachim Trier legújabb filmje, A világ legrosszabb embere, amiért ilyen jól rezonál a nézőkkel? Több

KULTer.hu
2022/03/24

Julie nem volt se jó, se több minálunk
Az életet szeretni kell, még akkor is, ha beledöglünk. Ezt mondja nekünk Joachim Trier legújabb filmje, amely e keserédes üzeneten kívül számos kérdést felvet generációs problémákról, szerelemről és arról, szabad-e a boldognak lenni egy pusztuló világban. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!