Veszélyes vágy

A Dangerous Method

2020.04.29 dailyfilmsan

Komoly film, komoly narratívával és elvont gondolatmenettel. Számomra nyers volt de nem rossz. A színészeknek ki kellett vetkőzniük magukból szerepük kedvéért és ez ijesztően jól sikerült.

2018.11.09 Berto49

Kiskalauz a pszichológiába

A pszichoanalízis tárgykörében Sigmund Freud és követője, későbbi nagy ellenfele, Carl Gustav Jung munkásságával könyvtárnyi irodalom foglalkozik. Ugyanakkor a téma első jelentős női képviselőjéról, Sabina Naftulowna Spielreinről (1885-1942) esetleg ... Teljes kritika

2015.08.13 hsanya182

A pszichoanalízisről és az elfojott szexuális vágyakról szóló film. Elég mesterkélt és tudományos szemléletű élete volt Freudnak és Jungnak is, a legőszintébb Sabrina volt, aki SZÍVE után ment! Freud vagy Jung gyáva alakok voltak, mindennél fontosabb... Több

2018.03.31 Zsceeeka

Érdekes maga a film, de nem ütött akkorát, amekkorát vártam volna tőle. A sztori, alaptörténet (pszichoanalízis) érdekes volt, a színészek is jók benne, de nem egy 5 csillagos film sajnos.

2016.04.22 Loborg

Érdekes a történet nagyon és a környezet, amelyben játszódik. A szereplők valóságosak , Freud módszereit is megismerhetjük. Jók a színészek. Annyira viszont mégsem jó, mint amennyit vártam tőle, a világklasszis színészek miatt.

2020.01.01 bbozsi

Összeszedetlen film, bár vannak húzójelenetei, de három ilyen színész egy filmben olyan lehetőség, ami azért összességében pocsékba ment.

2016.07.23 tamas84

Az a helyzet, hogy félve ültem le nézni ezt a filmet, mert ha van valami, amit nem szeretek az az, amikor amerikaiak megpróbálják megjeleníteni a századelő vagy a tizenkilencedik század Európáját. Általában nem értik meg, mennyire mások voltak a visz... Több

2015.06.20 Akodako

Meggyőző, korhű , igazi mesteri színészi alakítás. Hozta azt amit a filmtől vártam : izgalom, misztikum es elgondolkozta. Igényes, erdekes, egyedi film.

2016.03.09 Vibozsofi

Nagyon megfogó film, ami érzelmileg megragadó és magával húzza az embert. Minden perce feszült és érdekfeszítő. Profi és igényes alkotás kiváló színészekkel , érdemes megnézni! Ajánlom!

2016.10.14 demonkiller45

A színészek egészen mesteriek voltak, mármint Michael Fassbender és Viggo Mortensen, Keira Knightley már-már olyan volt, mint saját maga paródiája, nem értem, miért van benne mostanában minden történelmi filmben. De mondom, a férfi főszereplők játéka első osztályú volt, már ezért megérte megnézni.