Viharsarok

szoljhozzam   2020. 09. 13.

A környezet lehangoló volt. A szereplőket csak felületesen ismerhette meg a néző, így különösebben nem kerültek közel a szívünkhöz. A történet pedig már lerágott csont.

Berto49   2017. 01. 10.

Jóval túl a barátságon, vagyis egy magyar film a másságról. Itt „még csak” hárman voltak párban, illetve trióban, a következő művészfilmnek titulált alkotásban már a gruppenszex fog fölmagasztalódni. Béna történet, a tettek miértje agyon van hallgatv... több»

indingo   2018. 02. 16.

A fő problémám vele, hogy a lelkiség nem tudott átjönni. Sok szöveget nem kellett tanulni az biztos, de még így sem volt meg a feszültség. A végében azt éreztem, hogy valami meghökkentőt akartak a készítők, de maga a tett nemvolt indokolt.

Deku   2017. 10. 25.

Itt nem egy nagy filmről van szó de bőven nézhető és tetszetős is. Bátran mondhatom erre a filmre, hogy igazán egyben van. Leginkább azok kedvelik, majd akiknek bejön egy laza esti szórakozás mindenféle nagy volumenű gondolattól mentes film.

Szilonka   2018. 08. 15.

Örültem magának a próbálkozásnak, azért 3 csillag. A történetben a szereplők eléggé háttérbe szorultak.

VvV   2018. 10. 28.

Egyszer meg lehet nézni kategória, de valahogy nem éreztem magam többnek a film megnézése után.

Timcsi   2019. 03. 23.

Úgy gondolták a hazai készítők, hogy megpróbálkoznak valami kényes témával, de beletört a bicskájuk. Mi magyarok amúgy is homofóbok vagyunk, de ezt egy jó történettel még ellensúlyozhatták volna.

A film összbevétele 3 241 dollár volt (imdb.com).

Császi Ádám rendezői munkálatai mellett a film forgatókönyvének társírója is.

A cannes-i filmvásáron a filmet több külföldi befektető megvásárolta.

A film szerepel a magyar LMBT listán,mely azokat a filmeket tartalmazza, melyekben leszbikus, meleg, biszexszuális vagy transznemű szereplők szerepelnek,illetve a film cselekményére hatással van, ha a filmben azonos neműek közötti kapcsolat létesül.

A cselekmény megtörtént eseményen alapul, valójában azonban a végső összecsapás sokkal brutálisabb volt.

(ps)

A rendező, Császi Ádám elmondta, hogy a filmmel a magyarországi homoszexualitás tabutémaként való kezelésén próbál meg változtatni.

(ps)

A Viharsarok egy magyar tájegység, Csongrád és Csanád vármegyék területén található.