Vörös hajnal

Vörös hajnal

Red Dawn

Valahol Coloradóban, egy kisvárosban a középiskolai történelemóra nyugalmát repülőgép-zúgás zavarja meg. Az ablakokhoz szaladó diákok azt látják, hogy ejtőernyős katonák százai ereszkednek alá. Amint földet érnek vadul tüzet nyitnak... Háború van. Az Amerika-elllenes erők szárazföldi inváziója megkezdődött. Mindenki tehetetlenül figyeli az eseményeket. Egy maroknyi fiatal azonban megpróbál ellenállni a hatalmas túlerőnek. A hegyekben gerilla csapatot szerveznek, hogy a megfelelő pillanatban lecsapjanak az agresszorra.

Rendező: John Milius
Forgatókönyvíró: Kevin Reynolds, John Milius
Premier: 1984.08.10.

Vörös hajnal  (2012)

Patrick Swayze
Patrick Swayze

2019.08.27 Interfectorem Sabnock

Annyira űbergagyi,hogy már háromszor is láttam,és életben maradtam! :) Egy fokkal jobb,mint a remake-je,de ez is fejfájdítóan rossz! Swayze és Sheen mindent elvállaltak a pénzért? Katasztrófa.

2016.05.21 Vadgazda

Kiválóan mutatja be mi történhetett volna ha a hidegháború eszkálódik és lerohanják a vörösök az USA-t. Át van fűtve amerikai propagandával de attól még elgondolkodtató és jól kivitelezett. A szereplős is a toppon vannak! Nekem nagyon tetszett!

2016.08.06 nemeth2

Habár ez is arról szól, hogy propagandát vigyenek az emberek életébe, attól még sokkal jobb mint a 2012-es borzalmas "új" változata. Ebben az "1" részben sokkal jobban felépített a történet és a szereplők is tényleg jól alakítanak.