StephenEt   2017. 07. 05.

Vérbeli fekete komédia (legalábbis egy ideg), amiből sajnos elég kevés készül pedig nálam lenne rá igény bőven. :) A Mérgezett egér egyáltalán nem lett rossz, de valamivel többet akart mondani, mint amennyit tudott. Rendezői bemutatkozásnak viszont nagyon becsületes munka. Oda fogok figyelni a rendező további munkáira.

UmpaLumpa   2017. 06. 29.

Josef Hader egy nagy figura, azt már az elején szögezzük le. Nagyon érzi, hogy hol van a humor határa, és mikor és miért működik, és erre remek példa a Mérgezett egér. Bevallom, nem sok osztrák filmet láttam, de ha vígjáték szintjén tudnak annyit, mint ez, akkor érdemes lesz pótolni.

Pia Hierzegger
Jörg Hartmann
Nora von Waldstätten
Denis Moschitto
Pia Hierzegger
Nora von Waldstätten
Georg Friedrich

A Mérgezett egér világpremierje 2017. február 11-én volt a Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon.

A Mérgezett egér forgatása 2015 szeptembere és októbere között zajlott Bécsben, Ausztriában.

A Mérgezett egér minden idők legnézettebb osztrák filmje lett Németországban.

A filmet a premierhétvégéjén 52332-n látták Ausztriában. Ezzel a Mérgezett egér lett a legsikeresebb nyitást produkáló osztrák film a 2002-es Poppitz óta.

A film versenyben volt az Arany Medvéért a 67. Nemzetközi Berlini Filmfesztiválon.

Igen, az osztrákoknak is van humora, amire Josef Hader léte az egyik bizonyíték. 70/100 több»