TribeBubu   2016. 01. 04.

Újabb bizonyíték Ralph Bakshi elmebajára és zsenialitására. Teljesen egyedi koncepció és tipikus Bakshi látvány. Bár a figurák grafikája szerintem nem a legjobb, az ötlet sajátossága teljes mértékben kárpótolja a nézőt. Ráadásul a humor sem szorul háttérbe. Kár, hogy mostanában nem mernek a rajzfilmkészítők ilyen elborult világokat ábrázolni. Viszont szerintem ez a sztori nincs teljesen kiaknázva. Egy modern és merész remake nem is kevés pluszt tudna hozzátenni.

A Star Wars Luke Skywalker-e Mark Hamill ebben a filmben a tündér szinkronhangja volt.

(mamiéstöti2 )

Ahogy a Star Wars-t Lucas, úgy ezt a filmet Bakshi is saját költségén fejezte be.

(mamiéstöti2 )

Ugyanabban az évben és ugyanabban a filmstúdióban készült ez a film, mint az 1977-es Star Wars.