Zardoz

A Zardoz című filmdráma története a 23. században játszódik, ahol az emberek egy Zed nevű katona fogvatartottai. Zed és emberei csakis a felettük uralkodó istenséget, Zardozt ismerik el felettük álló lénynek, aki egy kőszobor formájában adja utasításait. Zed… Több

Rendező: John Boorman
Író: John Boorman
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Írország
Premier: 1974.02.06.
Sean Connery
Sean Connery

2016.07.15 kasztni

Érdekes film, habár nagyon furcsa. Minden tekintetben. A szöveg, a vágás, a jelenetek, a díszletek. Oké, hogy a jövőben játszódik, na de azért ez mégiscsak abszurd....

2014.10.17 Tchiva

Régen láttam, most megnéztem még egyszer és ugyanúgy egy zseniális filmnek tartom. Tele van aprólékosan kigondolt jelenetekkel és pontosan megtervezett jelképpel. A történet kissé egysíkú és elvont, de a kettő különcsége valami egészen egyedit adott ki.

A film 2293-ban játszódik.Szerző: citizenfour99

Danny Peary kultikus filmekről írt könyvében ("'Cult moovies 2'') is szerepel ez a film. Szerző: citizenfour99

Sean Connery még a csekély 200.000 dolláros fizetése is az 1/5-e volt a költségvetésnek.Szerző: citizenfour99

A kormány nem akarta engedélyezni, hogy a film produkciós irodája Írországból importáljon fegyvereket az akkori terrorfenyegetettség miatt.Szerző: citizenfour99

A film forgatása alatt egy igazi pávián megtámadott egy páviánnak öltözött embert.Szerző: citizenfour99