Nauszika - A szél harcosai

Nauszika - A szél harcosai

Kaze no tani no Naushika

A világot hatalmas katasztrófa rázta meg, aminek következtében az emberiség nagy része kipusztult. Csak apró területeken vannak túlélők, akik folyamatosan harcban állnak egymással, és a földet időközben eluraló félelmetes szörnyetegekkel és természeti elemekkel. Csak a Szél Völgyében van még… Több

Rendező: Hayao Miyazaki
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier (HU): 1987.11.19. | Netflix (2020.03.01.)

2023.08.01 Lipót Testvér

A kedvenc anime filmem.

Csodálatos emberi történet, Mijazaki egyik remekműve. Ezt hívják műalkotásnak. A Csihiro ugyan a legjobb Mijazaki-film, de nekem ez a kedvencem. Zseniális Joe Hisaishi zenéje, a karakterek életszerűek, a történet eredeti, a látvány szintén megvan. Meghatóan szép történet, nem lehet rosszat mondani róla.

2017.10.17 Lamboh

A Ghibli stúdió egyik legjobb műve lett. Tanulságos alkotás, érdemes oda figyelni rá. Bár nem ez a kedvencem a stúdiótól, de egyértelműen a jobbak közé tartozik - minden téren.

2017.02.26 ArpiHajdu és Réci

Egészen új filmélmény

Bevallom, óriási elmaradásom van a japán képregény és rajzfilmes világgal, s ez különösen igaz Hayao Miyazaki elképesztő munkásságával kapcsolatban, ám jobb később, mint soha alapon úgy döntöttem, hogy a Nauszikával kezdem ennek az egészen egyedi fil... Teljes kritika

2018.12.07 harnas1207

Miyazaki filmjei közül ez tetszett talán legjobban eddig. A téma sötét és inkább szól a felnőtteknek. Tetszik a mondanivalója és a Föld pusztulásának metaforája.

2019.02.19 MKristijan

Közeleg a pusztulás tengere

Már 1984-ben tisztában volt vele Hayao Miyazaki, hogy mi várhat az emberiségre. Persze a jelenlegi állapot a Földön nem ennyire radikális, de bőven érezhetjük a súlyát. Sajnos a korosztályomban legtöbben Disney-re vagy más amerikai gyártású agymosó "mesére" szocializálódtunk és Miyazaki filmjei nem is jutottak el hozzánk. Egy tv csatornán sem láttam ezeket a rajzfilmeket és számomra érthetetlen. Nem indokolja semmi, hogy ne lennének odavalók. A magyar rajzfilmek persze alapok, de mellettük számos külföldi darab is helyet kaphatna, köztük ez is. Látásmódunk és gondolkodás módunk is nagyban javulna. A fő szempont a szennyezett világ, a másodlagos probléma a népek háborúja, amit azzal indokolnak, hogy az ő vezetésük alatt megtisztulna a bolygó. Közben figyelmen kívűl hagyják a föld és a természet szavát. Ennek tolmácsolására jön a címszereplőnk. Sokszor nem tudom egyes háttérzenék amik felcsendülnek a filmben valóban indokoltak-e, de eredetik az biztos. A soundtrack-je fülbemászó, nyugtató szükségszerű. Imádtam minden pillanatát. Örülök annak hogy rábukkantam és találtam végre egy olyan rajzfilmet, hosszú idő után újra, ami okot adott arra hogy elgondolkodjak, és jóleső emlékkel emlékezzek vissza rá. Ritka manapság. Sok Miyazaki alkotás vár még, egyiket sem fogom kihagyni, csak bátorítani tudlak benneteket, kövessetek ti is.

A film összbevétele 495 770 dollár volt (imdb.com).

Nauszika siklórepülőjének a neve (Mehve) a német Möwe szóból származik, amely sirályt jelent.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Magyarországon először 1987-ben mutatták be a filmet, mégpedig A szél harcosai címmel (a Nauszikát lehagyták).Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az Ohmu (amely az O-mushi szó rövidebb változata) a japán nyelvben azt jelenti: A rovarok királya. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Hayao Miyazakinak annyira nem tetszett a film nemzetközi vágása, hogy küldött egy szamurájkardot a Disney-nek, és egy cetlit: "semmi vágás!"Szerző: kázsé

(2015. 06. 07.)
Miyazaki ugyanakkor egy nagyon egyedi, és ilyen szempontból mindenképpen klasszikusnak mondható művel ajándékozott meg minket, amelynek üzenete tulajdonképpen még a mai napig is érvényes. Több