Final Fantasy: A harc szelleme (2001)

Final Fantasy: The Spirits Within

Ms. Akárki   2019. 08. 03.

Remek film. Elgondolkodtató futurisztikus történet egy nagy mi lenne ha?-val. Érdekes scifis történet romantikus szállal. Az animáció is nagyon szép ahhoz képest hogy hány éves film.

Attila G.   2019. 04. 08.

Kitört a háború?...

Kissé szokatlan körülmények közt láttam ezt a filmet csaknem 18 évvel ezelőtt. Éppen sikeresen és talán meglepően könnyedén teljesítettem a német alapfokú nyelvvizsgámat a Rigó utcában. – Melyre előző este Az álmosvölgy legendája című film Toldi mozi... teljes kritika»

daportal   2018. 10. 03.

Azt érti valaki, hogy ennek a filmnek mért az a címe, hogy "Final Fantasy"? Ez ugye egy számítógépes játéksorozat neve, amit én nagyon szeretek, de aminek tudtommal ehhez az egész történethez kábé semmi köze sincs. Vagy én tévedek, rosszul tudom? Hát mindegy, a film maga nem volt rossz.

qwertz   2015. 12. 19.

Nagyon bírtam ezt a filmet, amikor először láttam. Ma már persze egy kicsit suta meg buta, de akkoriban nagyon nagy szám volt, hogy mennyire valósághűre meg tudták csinálni az egészet. Meg szerintem egy csomó ötletesség van a filmben, még akkor is, ha a történet nem éppen első osztályú.

Hein tábornok szerepére Jack Nicholsont szerették volna.

(Thibo84)

Dr. Sid szerepére Patrick Stewart neve is felmerült.

(Thibo84)

Neil szerepére Vincent Pastore-t kérték fel.

(Thibo84)

Samuel E. Wrightot szerették volna Ryan szerepére.

(Thibo84)

Robert De Nirot szerették volna Gray Edwards százados szerepére.

(Thibo84)

Jennifer Anistont akarták először doktor Aki Ross szerepére.

(Thibo84)

James Woods és Keith David második közös animációs filmje; négy évvel a Herkules (1997) után készült.

(Thibo84)

Hironobu Sakaguchi rendezői debütálása és egyetlen filmje.

(Thibo84)

Ez Alec Baldwin és Steve Buscemi első animációs filmje.

(Thibo84)

A szórakozás kedvéért a szereplők (Aki vezetésével) zenei videót készítettek. Michael Jackson Thriller (1983) táncát táncolják.