Nauszika - A szél harcosai

Kaze no tani no Naushika

2023.08.01 Lipót Testvér

A kedvenc anime filmem.

Csodálatos emberi történet, Mijazaki egyik remekműve. Ezt hívják műalkotásnak. A Csihiro ugyan a legjobb Mijazaki-film, de nekem ez a kedvencem. Zseniális Joe Hisaishi zenéje, a karakterek életszerűek, a történet eredeti, a látvány szintén megvan. Meghatóan szép történet, nem lehet rosszat mondani róla.

2017.10.17 Lamboh

A Ghibli stúdió egyik legjobb műve lett. Tanulságos alkotás, érdemes oda figyelni rá. Bár nem ez a kedvencem a stúdiótól, de egyértelműen a jobbak közé tartozik - minden téren.

2017.02.26 ArpiHajdu és Réci

Egészen új filmélmény

Bevallom, óriási elmaradásom van a japán képregény és rajzfilmes világgal, s ez különösen igaz Hayao Miyazaki elképesztő munkásságával kapcsolatban, ám jobb később, mint soha alapon úgy döntöttem, hogy a Nauszikával kezdem ennek az egészen egyedi fil... Teljes kritika

2018.12.07 harnas1207

Miyazaki filmjei közül ez tetszett talán legjobban eddig. A téma sötét és inkább szól a felnőtteknek. Tetszik a mondanivalója és a Föld pusztulásának metaforája.

2019.02.19 MKristijan

Közeleg a pusztulás tengere

Már 1984-ben tisztában volt vele Hayao Miyazaki, hogy mi várhat az emberiségre. Persze a jelenlegi állapot a Földön nem ennyire radikális, de bőven érezhetjük a súlyát. Sajnos a korosztályomban legtöbben Disney-re vagy más amerikai gyártású agymosó "mesére" szocializálódtunk és Miyazaki filmjei nem is jutottak el hozzánk. Egy tv csatornán sem láttam ezeket a rajzfilmeket és számomra érthetetlen. Nem indokolja semmi, hogy ne lennének odavalók. A magyar rajzfilmek persze alapok, de mellettük számos külföldi darab is helyet kaphatna, köztük ez is. Látásmódunk és gondolkodás módunk is nagyban javulna. A fő szempont a szennyezett világ, a másodlagos probléma a népek háborúja, amit azzal indokolnak, hogy az ő vezetésük alatt megtisztulna a bolygó. Közben figyelmen kívűl hagyják a föld és a természet szavát. Ennek tolmácsolására jön a címszereplőnk. Sokszor nem tudom egyes háttérzenék amik felcsendülnek a filmben valóban indokoltak-e, de eredetik az biztos. A soundtrack-je fülbemászó, nyugtató szükségszerű. Imádtam minden pillanatát. Örülök annak hogy rábukkantam és találtam végre egy olyan rajzfilmet, hosszú idő után újra, ami okot adott arra hogy elgondolkodjak, és jóleső emlékkel emlékezzek vissza rá. Ritka manapság. Sok Miyazaki alkotás vár még, egyiket sem fogom kihagyni, csak bátorítani tudlak benneteket, kövessetek ti is.

2017.05.30 vivikejencikelara

Annyira nagyon különlegesek ezek a japán mesék, mindegyiknek meg van a maga mondanivalója.Teljesen átvisz egy másik elképesztő világba. A film készítő minden egyes filmjével a békét akarja közvetíteni. Nauszika az én szememben maga a megtestesült béke.Aranyos kis mese.

2017.12.24 Deku

Nos nekem ez a fajta animációs film kifejezetten tetszik. Elsősorban említeném a kifinomult rajzolási technikát ami ennél elengedhetetlen. A sztori nagyon szerethető és könnyed hangulatú.

2016.04.15 irongozu

A rendező láthatóan nem a művében kialakuló narratívát tartotta elsődlegesnek, ami igencsak zavarba ejtő abban az egy órában, amíg végül rátalál egy nyomvonalra, amely mentén felépítheti a történetet. De ez nem jelenti azt, hogy eddig a pontig mindös... Több

2016.02.08 ellcrys89

Hát ez valami elképesztően lehangoló lett. Úgy értem, hogy lehangolóan siralmas. Nincs a filmnek se eleje se vége. A végéig kergetett az unalom annyira sablonos alkotás. Pedig ritkán válogatok ha anime a téma.

2015.05.21 Kriszta

Egy újabb Miyazaki gyöngyszem, hihetetlen, hogy 1984-ben készült. Nagyon megelőzte a korát (jó, mondjuk ez elég sok japán rajzfilmre igaz). Utópisztikus környezet, és ismét egy fontos mondanivaló: vigyázzunk a Földünkre.

2019.06.03 gyjudit

Az üzenettel, repülőkkel és a hangulattal, úgy vélem ez a film kijelölte az utat amit Miyazaki bejárt végül. Szeretettel készül alkotás igazi lélekkel

2016.04.02 FunBoi

Nagyon jó film, egy igazi klasszikus anime fantasztikusan kidolgozott látványvilággal és mitológiával, amit ennek a műfajnak a legjobbjainál megszokhattunk. Igazán érdemes megnézni, de azt azért szem előtt kell tartani, hogy bár rajzfilmről van szó, egyáltalán nem gyerekeknek készült.

2015.12.16 nándi99

Az egyik kedvencem ebből a műfajból, szerintem nagyszerű alkotás, még a Chihirónál is jobban tetszett nekem, pedig azt is nagyon szeretem. Főleg a látványvilága tetszett, mert nagyon átgondolt, kidolgozott volt és nagyon sokat hozzáadott a történethez magához is.

2015.06.17 dps

Egy fantasztikusan megálmodott poszt-apokaliptikus dzsungelvilágban játszódó, rendkívül izgalmas történet Miyazaki saját manga-sorozatán alapul. Bár a filmbeli „politikák” és az ökológiai témák kissé zavarosak (hiszen egy nagyobb történet – a manga -... Több