Guadagnino képeit nézni olyan, mintha egy művészeti galériában sétálnál, minden részlet számít. Julia Roberts Alma szerepében nagyon erős, van benne valami sebezhetőség, amit sokáig magaddal viszel. De a történet? Néha túl sok minden akar lenni egyszerre.
Imádtam a belga tengerparti város hangulatát, a sötét tónusokat és a misztikumot. A főszereplő küzdelme önmagával és a múltjával kimondottan erős lett.
Sokak számára, akiknek kényelmes életük van, és tisztességes jövedelemmel rendelkeznek a megélhetésükhöz, ez a film sokkolónak tűnhet. Sőt, azt hiszem, talán még unatkozni is fognak ennek a nőnek az egyszerű életétől. De amin a főszereplő ebben a filmben keresztülmegy, az a legélethűbb, amit eddig láttam. Charles Dickens regényeire emlékeztet, ahol a fő téma: a szegénység miatti kemény és kegyetlen élet. Ezt a filmet nézve megsajnáltam a nőt, és segíteni akartam neki. Egy tisztességes munka nélkül, ami legalább minimálbért fizet, az élet eléggé megreked, és az igazság az, hogy senki sem segít, még azok sem, akiket a barátaidnak tekintesz, mert ők a saját életük és céljaik hajszolásával vanna... több»
Az életed váratlan megváltoztatásának és a toszkánai szerelembe esésnek a története minden bizonnyal vonzó ajánlat, különösen, ha te is erről fantáziálsz. A film jó volt, bár én egy könnyed romantikus vígjátékra számítottam. A film után eléggé lehangoltnak éreztem magam, még akkor is, ha a vége jó volt.
Annyi mindent tehettek volna, hogy javítsák ezt a filmet, de minden rossz volt az elejétől kezdve. Nem mondták el nekünk, hogyan érik el a határt, nem fejezték be jól, a végén olyan sok vágás van, ami haszontalan volt. Még sorolhatnám.
Nagyon várom a következő részeket. Nyilván egy ilyen sorozatnál fontos bemutatni a sok szereplőt és felállítani a színpadot, helyzeteket, de ettől még nem rossz és van benne potenciál.
A második évad ugyanaz, mint az első - színtiszta menekülés a valóságból. Amivel nincs semmi baj, habár ez az évad talán egy hangyányit realisztikusabb, mint az első.
Vizuálisan gyönyörű a film, de sokkal jobb forgatókönyvet érdemelt volna. Ennek következtében a karakterfejlődés is gyenge. Nem annyira szörnyű, de kerüljétek a magas elvárásokat.
Kicsit szkeptikusan álltam a filmhez, mivel Mongóliából érkezett, de egy igazán megható és szép történetet kaptam, gyönyörű tájakat és egy bemutatót az országról.
Arra számítottam, hogy egy szórakoztató, nem éppen logikus és kissé kavalkádszerű filmet láthatok majd, de kellemeset salódtam. Így is szórakoztató volt, de a sztorit jól összerakták, a karakterekkel lehet azonosulni és ütősek a párbeszédek is.
Egoista, önimádó próbálkozás a figyelemfelhívásra. Nem tartom őt különösen tehetségesnek és csak olaj a tűzre mennyivel több ember van, akik sokkal jobbak, csak éppen nem használnak ki minden önreklámozó lehetőséget obszesszív módon.
61 Vadászat után (2025)