Közösség

Vélemény:

 

54 Átok 2. (Az átok 2)

(2006)

Átok 2.

 
moov18   2016.02.05 20:14
0

Ott folytatódik ahol az első rész végére pont került. Nem tudtam először ez mennyire jó ötlet, tekintve, hogy az első filmmel is problémáim voltak. Unalmas volt és túl merev. Előítéletekkel, elvárásokkal felvértezve vágtam hát bele a második részbe. Kíváncsi voltam vajon ezúttal, hogy sütik el a dolgot. Talán okultak az első részből és összedobtak egy olyan filmet ami joggal áldozhat a műfaj oltárán. Voltak benne egészen pattanásig feszült jelenetek is, ugyanakkor mintha a Sarah Michelle Gellar főszereplésével készült első részt láttam volna újfent, új színészekkel, új kontextusban. Nem volt túl okos ötlet leforgatni és megcsinálni, de erre mondják: már késő bánat. Voltak egészen nevetséges jelenetek is, most hirtelen az a rész választódott ki bennem, amikor beparancsolják a lányt a szekrénybe, hogy úgysem mer bemászni és ott maradni amíg tízig számol. Most ez mi? Olyan szinten hatásvadászat mint a bűn. Arra gondoltam, hogy vajon mi lenne ha beszorulna. Így legyen ötösöm a lottón, beszorult! Nagyjából ennyire kiszámítható és meglepetésekkel, fordulatokkal teli a film. Nulla meglepetés, semmi plusz. Egy-két valóban izgalmas, kiemelkedő percet leszámítva nem büszkélkedhet a dinamikával. Továbbá komor hangulatvilágban sem lubickol horror lévén, nagyjából annyira ijesztő mint a bambi. Azért a pár értékelhető jelenetért három csillag és jószívű voltam.