Közösség

Vélemény:

 

66 Raze

(2013)

Raze

 
moov18   2016.01.30 21:14
0

Érdekes kis film volt. Főként Rachel Nichols miatt néztem meg, ő volt a fő mozgatórugója annak, hogy egyáltalán kacsintgatni kezdtem a Raze irányába. Aztán sajnos az ő karakterének elég rövid volt a kifutási ideje, amit sajnáltam, viszont ettől függetlenül nem bántam meg, hogy megnéztem. Élvezhető, izgalmas, merész. Főként ezekkel a jelzőkkel tudnám illetni a filmet. A horror elemek széles tárháza megtalálható benne, erőszakos jelenetektől egyáltalán nem mentes. Mindenképp kell egy erős gyomor hozzá, a műfajjal ismerkedőknek nem ajánlatos ezzel kezdeniük. Volt benne csonttörés, fej szétzúzása a falon, halálra ütlegelés. Csupán néhány a "szemet becsukó" jelenetek közül. A film zenei- képi világa egyaránt nyomasztó, klausztrofób érzetet sugall. Egyébként az alapkoncepció is rendkívül egyedi; hasonlóval még nem találkoztam. Fiatal nőket, lányokat tartanak fogva, hogy aztán megküzdjenek a saját illetve a szeretteik életéért. Embertelen módon, föld alatti cellákban tartják őket fogva, bábuként bánnak velük. A kivitelezést elképesztő módon sikerült megoldaniuk a készítőknek. Látványos, akcióban gazdag, valószerű, aprólékos munka jellemzi tevékenységüket. A rendezés precíz és profi. A hangulathoz feltételezhetően az is hozzájárult, hogy eredeti szinkronnal néztem. Ennél még mindig lehetett volna azért jobb is, még elborzasztóbb, még provokatívabb, de a helyzethez képest kellően lekötött; ajánlom a figyelmekbe!