Közösség

Vélemény:

 

78 Avatar: A víz útja

(2022)

Teljesen semmilyen

 
kabel   2023.01.08 01:08
1

Sajnos, amikor kijöttem a moziból, csak a látványvilágról tudtam jókat mondani. Ez a film egyszerűen csak fehér zaj, semmi érdekes vagy izgalmas vagy érzelmileg magával ragadó sem történt. Nem volt drámai karakterváltozás vagy érdekes szerelmi szál, esetleg morális dilemma, hiányzott az emberi érzelem, a dráma az egészből. A karakterhalálok ezért egyáltalán nem számítottak, mert a legtöbb karakternek személyisége is alig jutott. Az első film sem egy történeti bravúr volt, de ott jelen volt az összes érdekesség, amit felsoroltam. Az új filmnek pont ezekre kellett volna építkeznie, de ehelyett egy új irányt vett. Az új téma a család, és ez jó is lett volna, de szinte minden gyerek-karakter totál idióta, önfejű és makacs volt. Minden egyes probléma az ő gondatlanságuk és butaságuk miatt alakult ki. Nagyon nehéz emiatt empatizálni velük. Jake valami miatt úgy kezeli a családját, mintha katonák lennének, ennek ellenére szinte mindig az ellentétét csinálják annak, amit mond. Visszahozták az eredeti főgonoszt, a leggagyibb módon, és alig kezdtek vele valamit, majdnem minden esetben csak véletlen miatt sikerül neki elkapnia embereket, emiatt nagyon nehéz félni tőle. A film másik antagonistája egy pénzéhes csávó, nulla személyiséggel. Nevetséges, mennyire kevés energiát fektettek a történetbe.