Közösség

Vélemény:

 

60 Rum bulvár

(1971)

Rum bulvár

 
Berto49   2017.09.06 16:00
0

A film megnézése mellett Bardot szereplése volt a fő érv, ez a darab a filmes karrierjének az utolsó előtti darabja. Ellene szólt viszont Lino Ventura, mint főhős, a maga 52 évével, de pluszban jó 10-15 év ráncai látszódtak az arcán. Csodálkoztam, hogy Bardot nem tiltakozott ellene. hogy ilyen öregecske, minden jóképűség nélküli partnerrel kellett „szerelembe esnie”. A hatvanas évek Monroe melletti szexbálványa győzött, vagyis megnéztem. Semmit sem vesztettem volna, ha kihagyom! Iszonyatosan elnyújtott kalandfilm, az alkotók minden létező klisét beszuszakoltak a filmbe, vagyis vannak gengszterfilm jelenetek, tengeri csaták, ivó- és kardpárbajok, az angol arisztokrácia rosszízű kigúnyolása, némafilm paródiák, melyekben Bardot a hősnő, vagyis egy szinte emészthetetlen egyveleg. Zagyva, átgondolatlan cselekmény, tele irreális fordulatokkal. A végére pedig betették tűzijáték gyanánt egy grandiózus tömegverekedés képeit, hadd örüljön a néző! Az alkotók szándéka ellenére én nagyon vártam már, hogy feltűnjön a Fin felirat. Csak nagyon elszánt kalandfilm kliséket kedvelő nézőknek ajánlhatom.