Közösség

Vélemény:

 

75 Coherence

(2013)

Megnéztem az évtized legjobb sci-fijét

 
Syracuse   2020.05.22 22:59
0

Legalább is nagyon sok helyen így emlegetik a Coherence-t, ami azért messze áll a valóságtól. Kimondottan szeretem az alacsony költségvetésű, egyhelyszínes, kevés szereplős sci-fiket. A koncepció, bár nem teljesen újdonság, nagyon is érdekes és a néző érdeklődését annak ellenére is végig fenntartja, hogy a megvalósítás sok kívánni valót hagy maga után. Nem tudom, hogy a színészek rosszak, vagy a forgatókönyv, vagy esetleg mindkettő, de én úgy gondolom, hogy egy sci-finek legalább a non-fiction elemei legyenek már teljesen hihetőek. Mármint, elhiszem, hogy a világ bármely pontján lehetne találni egy ilyen nyolcfős társaságot, de egy tudományos-fantasztikus filmet nálam nagyon félrevisz az, ha a karakterek kvázi mindennapos dologként kezelik, hogy a telefonjaik konkrétan a semmitől összetörnek, viszont menten összefossák magukat, ha kopogtat valaki az ajtón. Két valamennyire értelmes férfi karaktert sikerült megírni, a nők viszont kivétel nélkül idegesítőek lettek. Minden esetre a sci-fi része működik és a befejezés is jól sikerült, szóval egyszeri nézésre mindenkinek ajánlom.