Közösség

Vélemény:

 

87 Csillagainkban a hiba

(2014)

Csillagainkban a hiba

 
dailyfilmsan   2019.03.22 14:17
0

Nekem ez lehangoló volt és kicsit úgy éreztem, nem is eléggé egyedi. Fogták a szerelmes történetek sablonját lecsupaszítva és aggattak rá szélsőségeket. Legyen rákos a szerelmespár, rakjunk egy szélsőséges könyvet a középpontba, hogy utazzanak. Szakítsuk szét őket valahogy, pont, mikor már összeérnek és aztán végül legyen egy üzenet, ami könnyrefakasztja az olvasót, jelen esetben a nézőt. Ugyanezt csinálja minden szerelmes történet, csak nem ennyire szélsőségesen. Ez a szélsőség az, ami kiábrándító, de nagyon, mert direkt arra appellál, hogy az első pillanattól sajnáld a szereplőket és sajnálatból olvasd/nézd végig. Mert ugye az elején kijelentik a halálukat a szereplők. Ezért jönnek a mellékszereplők, anyu. apu és a nagy lélektani kérdés. hogy mi lesz velük majd. ha... De erre azon kívül. hogy túl kell élni. nem kapunk választ sem a könyvben sem a filmben. És ott állok. ahol Hazel. hogy de tudni akarok részleteket. csak hát én sem kapom meg, úgyhogy a film/könyv még önironikus is, és ez nem a jó jelzők közé tartozik. Érdekes.