Közösség

Vélemény:

 

50 Agyar

(2014)

Agyar

 
moov18   2016.01.30 20:21
1

Elég megosztóan fogadta a nagyközönség ezt az alkotást. Valaki nagyon szereti, vagy nagyon elítéli, arany középút, köztes állapot nincs. Jómagam még nem döntöttem el, hogy melyik kategóriába soroljam magam. Kísértetiesen emlékeztet Az emberi százlábúra ahol szintén hasonló a koncepció, emberből/emberekből egy állatot próbálnak kreálni, több-kevesebb sikerrel. Itt sincs másként, a film gonosz karaktere ugyanis megszállottan rajong a rozmárokért és ezt az imádatát úgy próbálja kifejezni, hogy ártatlan embert ejt foglyul és próbálja átalakítani a saját száj íze szerint rozmárrá. Elég betegen hangzik, épp olyan betegen mint amilyen maga a film. De közben rájöttem, hogy végül is tetszett, hiszen nem a megszokott, sablont nyomja, hanem valami újat. Valami újat ami mégis, felkavaró és zavarba ejtő. Horror-vígjáték minősítéséhez képest engem sikerült meghökkentenie és leamortizálnia. Jómagam sem értem, túl vagyok néhány száz filmen, láttam ennél provokatívabbakat is, edzettnek tartom magam a műfajban, mégis ez valahogy rám nyomta a bélyegét. Épp ezért pontoztam átlagon felül mivel sikerült valamilyen reakciót kicsikarnia belőlem ami nálam újdonságnak számít, hiszen minden filmet unottan, rezzenéstelen arccal ülök végig, itt másként történt. Különböző impulzusokat, érzelmeket mozgatott meg bennem, sikerült kitaszítania az akkori komfortzónámból, így ha másért nem is, akkor azért érdemes megnézni, hogy milyen pszichológiai hatást vált ki belőlünk.