Közösség

Vélemény:

 

77 Carrie

(1976)

Carrie

 
respect the movies   2018.03.06 22:13
0

Szerintem nagyon jó film volt! Jómagam nagy rajongója vagyok Stephen King munkásságának, elsősorban inkább a könyveit kedvelem (bár ezzel biztos hogy sokan vagyunk így) de a novelláiból/könyveiből készült filmeket is örömmel nézem meg! Persze ezek terén sokkal több a közepes vagy akár a gyengébb alkotás. de ez engem sose zavart! Nem feltétlenül szerencsés sok esetben összehasonlítani könyvet és filmet, de persze ezt midig megtesszük! Kevés olyan King-filmadaptációt tudnék felsorolni, ahol a filmet talán erősebbnek éreztem mint a könyvet, de ez a filmet mindenképp ide sorolnám! A rendezés terén kifogásolatlan, bár azért egy Brian De Palma szintű rendezőtől ez elvárható is volt! A kamerabeállítások és a technikai megoldásai is egyedülállóak voltak a maga idejében! A színészektől egytől egyik páratlan alakításokat láthattunk! Ahogy a karakterek fejlődését bemutatják a filmben, szintén példaértékű a filmgyártásban! A Carrie-t sokkal inkább tartom egy kiváló drámának egy két horrorisztikus jelenettel fűszerezve, mint egy vegytiszta horrornak! King rajongóknak kötelező alkotás!