Közösség

Vélemény:

 

87 Top Gun: Maverick

(2022)

TOP akciófilm lett a Maverick

 
Solo   2022.07.08 11:41
6

A filmet megtekintők egy része a régi, 1986-os Top Gun kultusz-film nagy rajongói és nosztalgikus érzéssel nézte meg Tom Cruise legújabb vadászgépes kalandjait. A mozizók másik része "TopGun-szűz", és először találkozott ezzel a világgal. Én az első táborba tartozom, hiszen amikor a Top Gun legelső magyarországi bemutatója volt 1991-ben én már lelkes középiskolásként néztem végig a sztorit, élvezve az F-16-os jeleneteket. A folytatást az eredetihez mérve is nagyon jó lett: leginkább az alaptörténet, a látvány és a kulcskarakterek miatt. Joseph Kosinski a 2013-as Feledés után, ezúttal is különlegeset alkotott. Miles Teller jó választás volt Goose fiának szerepére, mint ahogyan az 50 évesen is gyönyörű Jennifer Connelly színésznőt is jó ötlet volt bevonni a csapatba. Tetszetősek a vadászgépes üldözések, feladja a leckét a rajongóknak, hogy a felbukkanó, és sokat emlegetett ötödik generációs, Szu-57 -es orosz vadászgépek, vagy valamiféle kitalált fejlesztések. Jó, hogy a végén még beletettek egy szárazföldi és légi üldözéses kalandot Maverickkel és az ifjú Bradshaw hadnaggyal, mert feldobja a filmet. Értékelésem: 85%. Többször nézős, remek film.