Danny Ramirez
Lewis Pullman
Glen Powell
Glen Powell
Tom Cruise

A légierőnél töltött három évtizednyi szolgálat után Pete "Maverick" Mitchell (Tom Cruise) tesztpilótaként folytatja karrierjét. Nem akarja, hogy kitüntetésben részesítsék, mert az előléptetés egyben szárazföldi munkára kötelezné őt. Egy megbízásnak köszönhetően egy csapatnyi Top Gun… Több

Rendező: Joseph Kosinski
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kína
Premier (HU): 2022.05.26. | SkyShowtime (2023.02.14.) | Netflix (2024.01.01.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2024.03.02 Ultron

Van olyan jó, mint az eredeti

Annak idején a hidegháborús 80-as években rendhagyó film volt az eredeti Top Gun, mert a legtöbb ember szinte semmit nem tudott a vadászpilóták furcsa életéről. Nem tudtuk, hogy időnként bizony összecsapnak például Alaszka felett, ahol az orosz és amerikai légtér összeér, és a Fighterek párharcokat tudnak vívni a Migekkel. Az új részben Maverick már idősecske, de így is még ő a legjobb, és Tom Cruise van olyan formában, hogy ezt el is hisszük neki. A hozzá illő hölgy, Jennifer Connelly gyönyörű, még 52 évesen is, így párosuk adja a film egyik színfoltját. Ami a fiatalokat illeti: Miles Teller tökéletes választás Goose fiának szerepére, a többiek kissé felejthetőek. A légi párharcok látványosak, és külön érdekesség, hogy a filmben sokszor emlegetett ötödik generációs vadászok orosz gyártmányú Szuhoj 57-esek, melyektől úgy tűnik, tartanak az amerikaiak. A film utolsó harmadát feldobja Maverick és Bradley földi menekülése, majd megpattanása egy elavult amerikai vadászgép típussal. Értékelésem egyértelmű 4 csillag.

2022.05.31 Artemisia

a nap véleménye

Látványos légi balett

Tony Scott 1986-os Top Gunja kultfilmmé vált az elmúlt három évtized alatt, noha ezt nem éppen a mély mondanivalójának, az izmos cselekménynek és nem is a jól megírt karaktereknek köszönhető. A Top Gun egy kívül csicsás, belül üres lufi volt, azonba... Teljes kritika

2022.05.25 Yosihiro

a nap véleménye

Ez tényleg Top lett!

Volt szerencsém megtekinteni ezt a filmet, és leírhatom a véleményem itt, a mafab.hu-n, amit meg is köszönök. Remek élményben volt részem! Röviden annyi, hogy egy olyan folytatást kaptam, amit a filmvilágban ritkán kapunk meg egy régi mozifilm folyta... Teljes kritika

2022.06.04 Harper

Az utóbbi évek legjobbja a Top Gun: Maverick

Az 1986-os kultuszfilm, a Top Gun méltó folytatást kapott az 59 évesen is kitűnő formában lévő Tom Cruise főszereplésével. A Top Gun: Maverick egy látványos és nagyon jó rendezésű látványfilm, amely még kiemelkedő alakításokkal is meglep bennünket. Kapunk valódi konfliktusokat, egy kitűnő történetet és számtalan vadászgépes jelenetet, F-18-as gépekkel. Kiemelendő az 51 évesen is gyönyörű Jennifer Connelly, aki Maverick szerelmét alakítja, mint szexi bártulajdonos. Jó választás volt Goose fiának karakteréhez A beavatott filmekből ismert Miles Teller. Amióta nem lehet már a Mafabon Cinema mozijegyeket nyerni (csak Kult-mozijegyeket, amelyek csak 1 hónapig érvényesek), nem nagyon aktívkodom itt, de erről a filmről muszáj volt írnom, annyira tetszett! Értékelésem: 90%-os.

2022.05.24 Tonyka

Ritka csoda, amit meg kell becsülni

Nagyon régen láttam az első részt, nem szépítette meg az elmúlt idő, nem lépett kultikus státuszba számomra. Megvallom, nem is igazán emlékeztem a történetre. Ma megnéztem az első részt a második megtekintése előtt, kissé leporolva a megfakult emléke... Teljes kritika

A film 977 645 734 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 543 176 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film bemutatója után a nemzetközi sajtóban több találgatás is megjelent arról, hogy melyik lehet az a rejtélyes ország a filmben, mely ellen a végén bevetésre indul Maverick csapata. A legtöbben itthon és külföldön is Iránra tippeltek. Erre utal például az is, hogy az egyik jelenetben F-16-os vadászgépet lopnak el, melyekből az USA biztosan adott el Iránnak, még a sah időszakában.Szerző: Master

Ez a film Tom Cruise első egymilliárdos bevételü filmje Szerző: BDJN

A filmben látható ellenséges repülőgépek Sukhoi Su-57 Felon típusú szuperszonikus ötödik generációs vadászbombázók.Szerző: Bence377940

A filmben látható repülőgép-anyahajó neve USS Theodore Roosevelt (CVN 71).Szerző: Bence377940

(2022. 06. 08.)
Manapság nem lepődünk meg, ha egy filmet akár 36 évvel később folytatnak. De hogy egy nem szokványos, a hollywoodi folytatások hommage-os trendjeinek nem tűpontosan megfelelőt? Van ilyen is, és úgy hívják, Top Gun: Maverick Több

(2022. 05. 18.)
TOM CRUISE RITKA SZERELMI JELENTBEN SZEREPEL A TOP GUN: MAVERICKBEN
A Top Gun elképesztő légi felvételeivel lett kultuszfilm 36 évvel ezelőtt, de sokat lendített rajta Tom Cruise híres félmeztelen röplabdázós jelenete és a pilóták férfias kakaskodása az öltözőben. Több

(2022. 07. 14.)
Hidegháború újratöltve
Majdnem negyven év és sok halasztás után csak elkészült a klasszikus repülősfilm, a Top Gun folytatása Maverick alcímmel, ami ismét lenyűgöz akciójeleneteivel, de Tom Cruise hatalmas egója sok minden mást meggátol. Több

(2022. 05. 26.)
Tom Cruise földön, vízen, levegőben, de leginkább levegőben, és ennél feljebb garantálom, hogy idén nyáron nem megy a mozis tömegszórakoztatás. Több