Elátkozott város 2.

Elátkozott város 2.

Pusher II
Videók

Míg a trilógia első része Frankre, a drogdílerre koncentrál, a második részben egykori barátjával, Tonnyval ismerkedhetünk meg. A börtönből frissen szabadult Tonny szeretne visszatérni családjához, azonban apjával találja szemben magát, aki Koppenhága egykori… Több

Forgatókönyvíró: Nicolas Winding Refn
Ország: Egyesült Királyság, Dánia
Premier (HU): 2005.04.04.

2021.01.22 Interfectorem Sabnock

Egy igazi északi klasszikus. Emberszagú és -központú alkotás. Teljesen bele lehet élni magad, és a sztori is abszolúte hihető. Mads Mikkelsen itt is, mint minden mozijában, hozzátesz valami extrát a kisugárzásával. Ajánlott mozi.

2017.07.15 jake_green

Sokkal jobb mint az első rész, pedig amikor azt láttam akkor még azt hittem hogy nem igazán lehet kenterbe verni! 100/100 pont! Kötelező darab!

2015.08.16 Corazon.Donq

Imádom ezt a filmet. Nagyon jó. Igazi klasszikus. Soha nem láttam még ennél nagyobb színészi alakítást. Mindenkinek kötelező. Szuper színészek, fantasztikus zenék. Egy szóval: zseniális!

Eredetileg a Pusher I. főhősének története folytatódott volna, de a Franket játszó Kim Bodnia összekülönbözött a rendezővel, s így lett a Pusher II. a Mads Mikkelsen által játszott Tonny története.Szerző: Menyét Ibolya

A folytatások a rendező pénzhiánya miatt születtek meg. A 2003-ban bemutatott Fear X ugyanis óriási pénzügyi kudarcot vallott, és Nicolas Winding Refnnek nem volt más lehetősége, mint folytatni a hatalmas kasszasikerré vált első filmjét.Szerző: Menyét Ibolya

A filmben több igazi bűnöző is szerepet kapott. A Vanyat alakító bosnyák Vasilije Bojicicet 2006-ban 8 év szabadságvesztésre ítélték, miután heroint csempészett a hazájába Dánián keresztül. A férfi 3 gyerek apja.Szerző: Menyét Ibolya

Nicolas Winding Refn elmondása szerint a börtönjelenetet egy olyannyira kis stáb vette fel, hogy amikor a verekedés felvételére került a sor, az igazi fegyencek azt hitték, valódi bunyót látnak, és éljenezni kezdtek.Szerző: Menyét Ibolya