Közösség

Vélemény:

 

64 Ben-Hur

(2016)

Ben-Hur

 
MMcFly2015   2018.03.12 20:00
0

Az előzetes alapján féltem, hogy a Pompeii féle B kategória jellemzi, de ellenkezőleg. Konkrétan azt tapasztaltam, hogy a 3.5 órás eredeti (hozzáteszem zseniális) alkotás elnyújtott drámai jeleneteit kidobták, így lett egy 2 órás, pörgősebb, látványos, igen jó Ben Hur film. Valljuk be, a mai nézőknek ez kell, rengeteget változott 55 év alatt a világ, és a filmes igények. A CGI-nek köszönhetően 2 jelenetnél ámultam. A gálya rabság/hajós csaták elsőosztályú látványt nyújtottak, és a végén a klasszikus verseny is igen látványdúsra és izgalmasra sikerült. Az eredeti történetből a leprás családtagok bemutatását intézték el röviden. Kb. 5-6 perc alatt lezavarták, azt amit az '58-as film az utolsó másfél órájában mutatott be. Ismét elkapta az amerikai stílus a film végét, szokás szerint túl nagy happy enddel zárult, ami nem nagyon illett a film hangulatához. Vannak hiányosságok, vannak rosszabb irányba változtatások, de a fő tèmát szèpen meghagyta, ès mèltókèppen feldolgozta a film! A mostani generációnak biztos tetszeni fog, ès ha nem fanatikusan hasonlítgatjuk az eredeti műhöz, akkor a rajongók is biztos örömüket tudják lelni a filmben.