Közösség

Vélemény:

 

85 A visszatérő

(2015)

Túlélni a vadonban bizony nem olyan könnyű!

 
Erik Csok   2024.02.06 22:37
0

Ez a film, mondhatni, elég régóta érdekelt engem, és most sikerült a végére érni. És ez egy jó kis film, ami azt illeti! Konkrétan DiCaprio szenvedését láthatjuk 2 óra 20 percen keresztül, ahogy próbál túlélni a vadonban, ehhez pedig hozzájárul pár elég ütős akciójelenet és a gyönyörű tájak. Na meg persze a kaland ugyebár. A film első órája nálam nagyon hamar elment, izgalmas is volt, és abban az 1 órában volt talán minden idők legütősebb ember-medve harca is. A második fele viszont a filmnek, az már lassabban telik, nem történik annyi dolog, és veszít a tempóból, sőt kifejezetten lassúvá válik. De én mégis azt mondom, érdemes kivárni a végét, ugyanis nem olyan befejezést kap a néző, mint amilyet elsőre gondolna. És akkor a színészek: DiCaprio, bár jól játszik, mint mindenben, én is azt mondom, nem ezért kellett volna Oscart kapnia, de hát most már úgyis mindegy, legalább e filmbeli teljesítményét értékelte az Akadémia. De még ő is eltörpül a mellékszerepben lévő Tom Hardy mellett, aki itt tényleg lejátssza szerintem, és itt most Hardy karaktere a „gonosz”, és nem egy mindennapi karaktert hoz, jött is az Oscar-jelölés, sajnos az eddigi első és utolsó neki, de én még a díjat sem sajnáltam volna tőle, megmondom őszintén! Egyszóval, a néző kap: szép tájakat, jó színészeket, jó hangulatot, néhol izgalmat, és egy igaz történetet, szóval akit érdekel, szerintem ennyi is elég, hogy megnézze!