A visszatérő

belavagyok   2020. 09. 30.

Érdekes, hogy annyira féltem a filmtől az előzetes és a leírása alapján, hogy nem mertem moziban megnézni félve attól hogy egy vontatott természetfilmbe bújtatott thrillert látok majd. Kellemesen csalódtam mer ez egy remek film.

NGN   2020. 05. 05.

Oscar-díjas bosszúállás az amerikai vadonban

Talán abban mindannyian egyetértünk, hogy megérdemelte Leonardo DiCaprio azt a díjat Hugh Glass megformálásáért. Ez egy embert próbáló feladat volt számára, és már amúgy is régóta érett neki az elismerés ezen formája. Mindent beleadott, ez minden jel... teljes kritika»

Bogi87   2016. 05. 27.

Pislogni sem mertem a moziban ülve, nehogy elszalasszak egyetlen pillanatot is a filmből. Pedig bőven ráértem volna, tekintve, hogy egy több mint 150 perces drámáról, kalandfilmről beszélünk. Leonardo DiCaprio méltán kiérdemelte az Oscar-díjat, de Tom Hardy alakítása is zseniális volt. A kameramunka és a zene gyönyörű.

rbernadett   2016. 01. 19.

Nos, mi is a film tanulsága. A bosszú életben tart. Nem szeretek közhelyes frázisokat zengeni, de ez a film tényleg egy kicsit olybá tűnt mintha Leonak csináltak volna egy filmet... És sajnos ennyi. Keresem, keresem, hogy mi volt a film mondanivalója... több»

Shelby07   2018. 01. 26.

Mindenki azt mondja, hogy csak azért készült ez a film, hogy Leonardo DiCaprio végre megkapja a már évek óta áhitatott Oscar-díjat. Igen, van benne igazság, hisz meg is kapta, de azért ha nem ezt nézzük, hanem magát a filmet, szerintem elég jó lett. ... több»

indingo   2016. 02. 16.

Sokat gondolkodtam, hogy megnézzem-e filmet a sok negatív vélemény miatt! Végül úgy döntöttem, mivel imádom Leot, nem hagyhatom ki. És milyen jól tettem...........A film végig lekötött annak ellenére, hogy elég hosszú. A táj, a képek lenyűgözőek. A B... több»

dulkap   2016. 01. 15.

A film negatívumai közt leginkább a hossz hozható fel. Kissé feleslegesen hosszúra van nyújtva és bevallom néha kicsit untam. Az első két órában gyakorlatilag csak "baktat" Glass. (És még gyűrű sem volt nála.) Illetve azért akadtak benne logikátlan d... több»

Grace Dove
Duane Howard
Duane Howard
Alejandro González Iñárritu

A film összbevétele 532 950 503 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 299 729 071 forintot termelt. A hazai mozik összesen 221 692 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Alejandro González Inárritu, a rendező csupán természetes fényben volt hajlandó forgatni, világítást sem használtak, ugyanis mindennek szürkének és fakónak kellett lennie.

A jelenetek többségét a kanadai Sziklás-hegységben forgatták és Argentínában. Ezeken a helyeken az átlagos hőmérséklet mínusz 30-40 Celsius fog körül mozgott.

Nem elég, hogy a forgatás során Leonardo DiCaprio-nak végig tilos volt borotválkoznia és a haját sem vágathatta le, a rendező még arra is rávette a színészt, hogy nyers húst egyen. (a sors pikantériája, hogy DiCaprio a valóságban vegetáriánus, ennek ellenére nem mondott nemet)

A Rendező, Alejandro Gonzales Inarritu nem keresett színészt Glass szerepére, pontosan tudta, hogy Leonardo DiCaprio-val kell együtt dolgoznia.

A film azon a ponton tér el a könyv történetétől, amikor Glass fia a prémvadászokkal tart az útjuk során. A valóságban nem ez történt. Sokan úgy gondolták, hogy így erősebbé vált a történet, ugyanis egy apa bosszújáról szól, akinek a szeme előtt mészárolták le a fiát. A könyvben csupán arról van szó, hogy társai elárulták Hugh Glass-t és elvették a dolgait, ezért indítja el a bosszú hadjáratát.

Alejandro González Iñárritu temperamentumos természete, valamint a nehéz forgatási körülmények és a szoros időbeosztás miatt sokan hagyták ott a forgatást, vagy lettek kirúgva. Iñárritu ezzel kapcsolatban azt mondta: "ha én, mint rendező rájövök, hogy egy hegedű nem megfelelően szól, el kell küldenem a zenekartól."

(Pillcsi29)

John Fitzgerald karakterét először Sean Penn-nek szánták, de ő nem tudta összeegyeztetni a projektet a saját időbeosztásával így került Tom Hardy a képbe.

(Pillcsi29)

E film alapjául Michael Punke magyarul is megjelent regénye szolgált (based in part on the novel).

(Pillcsi29)

Állítólag Tom Hardy bizonyos jelenetek forgatásakor nem érezte magát biztonságban, ami konfliktusokat eredményezett a rendezővel. Ennek feloldásaként cserébe Iñárritu végül megengedte Hardy-nak, hogy fojtogassa.A jelenetről készült képet Tom Hardy pólókon (is) megörökítette, és a forgatás végén minden stábtagnak adott egy-egy ilyen szép emléket.

(Pillcsi29)

Zavarba ejtő alkotás A visszatérő, mert már-már némafilmes eszközökkel élve a képekkel meséli el ezt a bosszú és egyben megváltástörténetet, mégis képtelen minket érzelmileg bevonni. Mindenesetre hatása alól képtelenség kivonnod magad, mert olyan szinten a bőröd alá kúszik, mint egy medve éles karmai.

Ez egy gyönyörű film, vizuális látványorgia, egy epikus túlélés történet! több»

Abszolút minőségi munka lett A visszatérő, amit még a túlnyújtottsága és vontatottsága miatt is meg kell nézni a moziban, mert lehet akármilyen házimozi berendezése az embernek, ezt a fajta vizuális orgazmust teljesen csak a moziteremben lehet átélni. több»