Közösség

Vélemény:

 

60 A kukorica gyermekei

(1984)

A kukorica gyermekei

 
moov18   2016.02.22 11:09
1

Nagy elvárásokkal vágódtam be elé. Mindenki nagy kultfilmnek tartja a műfajban. Kíváncsi voltam valóban így van-e, tettem vele egy próbát. Nos, amiben egyet tudok érteni az az, hogy valóban egyedi és beteges az alapsztorija. Gyerekeket beállítani egy filmben gonosznak, gyilkológépnek azt gondolom már önmagába véve felér egy érzelmi sokkal. Bár, már láthattunk hasonló jó párat a műfajban (pl: Eden Lake - Gyilkos kilátások). Nehezen akaródzik beindulni, ez az egyik problematikám. Amíg elkezdődnek a lényegi események, addig eret vágtam már magamon. Rengeteg, hosszas párbeszéd, lényegtelen esemény vezeti be az alkotást. Nagyon túlnyújtják a bevezetőt. A cselekmény előrehaladásával azonban megérkezik valami feszültségnek nevezhető dolog. Az ember egy-egy jelenet alkalmával elborzad, megretten. Próbál frászt hozni és azt elérni, hogy ne aludjunk az éjszaka. Ez nálam nem teljesen jött össze, de egynéhány jelenetnél azért megrándultam. Igyekszik a hatáskeltésre, próbál feszültséget teremteni. Mindenki nézze meg és döntse el maga, hogy mennyire rémisztő vagy horrorisztikus adott esetben a film. Nálam nem ér többet az átlagnál.

 
Interfectorem Sabnock 2021.07.13 15:58
0

Több száz olyan film van, kb a hatvanas évegkvégétől,ahol gyermekek gyilkolnak. Szerintem ezzel nincs probléma, hiszen ne felejtsük el, ez csak film ,vagy megőrülnénk.Mint pl a Sinister című horror mozin.