A kukorica gyermekei (1984)

Children of the Corn

Di Canio   2019. 05. 15.

Többet vártam de végülis nem olyan rossz, simán nézhető film. Mitől klasszikus nem tudni, de egyszer meg kell nézni ezt is.

Márton   2019. 01. 01.

Gyerekek a kukoricásban

Kimondottan kedvelem Stephen King írásait és mivel szinte majdnem az összes regényét vagy novelláját ami megjelent kis hazánkban volt szerencsém elolvasni, így mindig nagy érdeklődéssel nézem az írásainak a filmváltozatát! Jelen filmünk írásos változ... teljes kritika»

Zsceeeka   2016. 04. 18.

Valahogyan belefutottam a ténybe , hogy nem is láttuk még ezt a "klasszikust", már-már el is szégyelltem magam előtt magam és bár úgy is maradt volna :D Hatalmas bakik vannak benne, igazából azokon jókat sikerült is nevetnünk.

moov18   2016. 02. 22.

Nagy elvárásokkal vágódtam be elé. Mindenki nagy kultfilmnek tartja a műfajban. Kíváncsi voltam valóban így van-e, tettem vele egy próbát. Nos, amiben egyet tudok érteni az az, hogy valóban egyedi és beteges az alapsztorija. Gyerekeket beállítani egy... több»

kocoska20   2016. 01. 06.

Botrányosan rossz, teljes elmebetegség, agyatlan ijesztgetés, kritikán aluli rendezés. Végig se néztem. A színészi játék sem túl meggyőző, nagyon amatőr munka.

Vérfürdő   2016. 06. 27.

Stephen King azonos című novellája alapján először 1983-ban készítettek rövidfilmet Disciples of the Crow címmel, majd egy évvel később Fritz Kiersch látott neki egy "nagyobb" költségvetésű alkotásnak Peter Horton (Facérok, T-Rex: Vissza a krétakorba... több»

Linda Hamilton
Linda Hamilton
Courtney Gains

A film Iowa államban forgatták mindössze 800,000 $-ból.

A film 1980 és 1983 között játszódik.

A "Disciples of the Watch" című Testament dalt a film inspirálta.

Az eredeti moziban vetített előzetesben Stephen King nevét rosszul írták ki Steven-ként.

R. G. Armstrong egy nap alatt vette fel a jeleneteit.

Burt és Vicki kocsijának műszerfalán Stephen King, Éjszakai műszak című könyve látható, amiben A kukorica gyermekei című novella eredetileg megjelent.