Közösség

Vélemény:

 

80 Deadpool

(2016)

Deadpool

 
ArpiHajdu és Réci   2017.01.08 22:16
0

Elsőként arra voltam kíváncsi, hogy miért szeretik ilyen sokan ezt a filmet, s mitől van ekkora hype a Deadpool körül? Megmondom őszintén, hogy egy darabig csak az tetszett benne, hogy ügyesen mozgatta a két idősíkot, amely egy ponton találkozott, majd onnan jutott el a végére. Speciel arra nem számítottam, hogy egy állandóan beszólogatós, a "hú de laza és menő csávó vagyok" karakterrel el lehet adni egy filmet, de a végére sikerült. Ryan Reynolds biztos imádta ezt a szerepet, talán a skatulyájából is ki tud törni ezek után. Az akciójelenetek ügyesen kidolgozottak és pörgősek voltak, ám helyenként, amikor a film történetmesélős jellege került előtérbe, akkor bizony akadtak unalmasabb periódusok, s helyenként azt éreztem, hogy csak a beszólogatások miatt van szükség az egész jelenetre. A legnagyobbakat egyébként a stáblistán nevettem.
Szórakoztató film a Deadpool? Nagyon is, az idei vígjáték felhozatalból még ki is emelkedik. Megreformálná a szuperhősfilm zsánerét? Aligha, de észre lehetett azt is venni, hogy nem ez a célja. Érezni lehet az egész filmen, hogy a szuperhős-filmek minden egyes gyermekbetegségét megpróbálja kifigurázni, gúnyt űzni az egészből, miközben ugyanarra a sémára épül. Paródia, sőt, talán jobb is, mint egy átlagos paródiafilm, de ennél nem több, s nem is kevesebb.