Közösség

Vélemény:

 

74 Az ételművész

(2015)

A lezüllött Gordon Ramsey?

 
Képkockák   2022.04.10 10:58
0

Évekkel ezelőtt láttam egy trailert a filmhez, azonban sosem fogott meg a története, de a napokban, mikor egy szinkronos filmet kerestem a Netflixen, akkor elmentettem a listába, miután a YouTube-on láttam a film egyik (törölt) jelenetét. Adam Jones séf nem éppen egyszerű dologra szánja el magát, magánéleti gondjaiból kilábalva a harmadik Michelin-csillagját szeretné megszerezni. Ehhez azonban mindent a nullánál lejjebbről kell kezdenie, hiszen az egykor átvert és tönkretett barátaival kell összeálljon, hogy éttermet üzemeltethessen. Adam Jones karaktere egyébként nem egy nagy was ist das, hiszen nagyjából egy lezüllött, amerikai Gordon Ramsey. A film képi világa és vágásai abszolút átlagosnak mondhatóak (nem rossz értelemben), de a karakterek összhangja és az atmoszféra nagyon jól el lett találva. Valószínűleg a témában is van jobb és valósághűbb film vagy akár sorozat, sőt akár izgalmasabb is, de Bradley Cooper filmje így is hozza azt, amire egy esti mozinál vágyunk. A tanácsom, hogy ne éhesen nézd a filmet, mivel néha majdnem nekem is elcsöppent a nyálam, olyan ételeket mutattak be.