Burnt
Emma Thompson
Uma Thurman
John Wells
John Wells

A tehetséges séf, Adam Jones (Bradley Cooper) mindent elért, amire egy mesterszakács csak vágyhat, ám a két Michelin csillagos művész rossz természetének köszönhetően egy napon mindent elveszített. Párizs éttermeinek fenegyereke, aki ízrobbanásokat szült meg ételkülönlegességeivel, most… Több

Rendező: John Wells
Forgatókönyvíró: Steven Knight, Michael Kalesniko
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2015.10.22.

2024.01.15 Tibor397141

Jó belelátni a sztárséfek életébe. Milyen stresszel jár ez az egész. Erre tökéletesen megfelelt ez a film. De picit rózsaszín, langyos, a vége sincs befejezve, ott hiányérzetem volt. Szórakoztató, egyszer nézhető kategória, pedig sztárszínész hegyek benne.

2021.01.17 csd

Nem elég szeretni a főzést

Tekintve, hogy mennyi főzős videót néztem meg az elmúlt két-három évben, őszintén szólva csodálkozom magamon, hogy csupán most kerítettem alkalmat ennek a filmnek a megnézésére. Szerintem nagyon hangulatos az egész, és igazából időnként pusztán ennyi elég is, hogy egy-egy produkció megvegyen engem kilóra. Ami viszont Bradley Cooper alakítását illeti, egy kicsit olyasmi érzés fogott el, mintha ezzel a szerepével már a Csillag születikre készült volna... ez utóbbi tekintetében legalábbis érzek némi önismétlést. A sztori szerintem kellőképpen könnyedén van megírva, viszont külön örömömre szolgált, hogy hősünk múltját egy kissé sejtelmesre hagyták, és nem rakódott rá a teljes cselekményre, meg tudott végig maradni egy kellemes hangulatú, amolyan "önmegvalósításról" szóló történetnek.

Értelmetlen,silány,semmitmondó katyvasz.Ez a téma teljesen hidegen hagy,és Bradley Cooper itt sem tudta bizonyítani,hogy színész lenne,de ripacskodni,azt nagyon tud.Felejtős!

2017.08.30 Deku

Még egyszer ilyet nem nagyon akarnék látni, tökre lehangoló volt, hogy ilyen minőségű filmet is képesek kiadni valakik a kezük közül. Bealudtam alatta annyira unalmas lett.

2016.12.04 Berto49

Bradley Cooper minden pénzt megér! Pörgős, cselekménydús film egy séfről, aki meg akarja szerezni a 3. Michelin-csillagját. Szinte elviselhetetlenül arrogáns, a tökéletességre törekszik, de ugyanakkor remek szakember, minden különcsége mellett szeret... Több

A film összbevétele 36 606 743 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 28 442 230 forintot termelt.

A filmben szereplő, The Langham néven látható 5 csillagos szálloda és fine dining étterem a valóságban is ezen a néven létezik. Ez eredetileg 1865-ben nyílt meg "Grand Hotel" néven. A hely a Langham Hotels International Limited tulajdona, amely a Langham Hospitality Group néven kereskedik, székhelye Hong Kong.Szerző: Curacao86

A Sienna Miller által alakított Helene Sweeney karaktere azt mondja, hogy a vezetéknevét a férjétől való válása után is megtartotta. Helen férjét, Leon Sweeney-t, Jamie Dornan alkította. Egyetlen közös jelenetüket kivágták a film végső változatából.Szerző: Curacao86

Az étteremvezető, Tony Belardi karakterét alakító Daniel César Martín Brühl González Domingo színész születési helye Barcelona, Spanyolország. Édesanyja spanyol, az édesapja német származású. A gyökerei miatt a szokásostól eltérő, mediterrán, de főleg spanyol ihletésű éttermet nyitott Berlinben 2011-ben, Bar Raval néven.Szerző: Curacao86

Eredetileg Derek Cianfrance rendezte volna a filmet, miután David Fincherrel nem valósult meg a projekt.Szerző: Képkockák

(2015. 11. 02.)
Játszótér
Bradley Cooper jól megél kék szemeinek rosszfiús villantásából, s bár korábban már sikerült – legalábbis az Akadémia szerint – érdemes alakítással előrukkolnia, Az ételművész csak arra újabb bizonyíték, hogy a színész egy dolognak van híján, és ez pedig a valódi tehetség. Több

(2015. 10. 23.)
Az ételművész nagy erénye, hogy miközben bepillantást nyerhetünk a kulisszák mögé, egy ember, egy egykoron szebb napokat látott sztárséf mélyrepülésének és felemelkedésének is szemtanúi lehetünk. Úgy mutatja be teljesen hihetően ezt a világot, hogy közben élvezhető tartalma is van. Több

(2015. 10. 28.)
Bradley Cooper nagyon igyekszik olyan bunkó és mégis zseniális lenni, mint Gordon Ramsay, ám Az ételművész nélküle is működik. Figyelem: ez alatt a film alatt kínos popcornt rágni! Több

(2015. 10. 21.)
Csillagok vonzásában
Az események tökéletlenül tökéletes láncolata, a szereplőgárda megkérdőjelezhetetlenül profi, hiteles és mesterien rendezett játéka pontosan azt az értékes, harmonikus egészet nyújtja, melyet átélni vágyunk, lehetőleg akár többször is. Több

(2015. 10. 25.)
Wells filmje bizonyíték, hogy jó forgatókönyvvel, jó színészekkel és erős, megfontolt rendezéssel még egy ilyen sok helyen látott sztorit is el lehet újra mondani, mert az eredmény egy az embert mind a 100 percére lekötő és szórakoztató mozi. Több