Játssz karácsonyi ajándékcsomagért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Újra otthon

(Home Again)

indingo  2017. 10. 05.

Annyira nem borzasztó, mint amiket olvastam róla. Nem a legjobb romantikus vígjáték az tény, de egy kedvelhető film. A története helyes, de kiszámítható. Egynek elment.

ArpiHajdu és Réci  2017. 09. 23.

Az Újra otthon annyira hollywood-i, hogy ennél már nem is lehetne rózsaszínebb. Ami alapvetően nem baj, sőt, néha jól is esnek az ilyen filmek, de nehezen lehet komolyan venni őket. Már az alapfelvetés is eléggé valószínűtlen: 40-es anyuka elmegy bulizni és felszed egy nála 20 évvel fiatalabb srácot – eddig még el is hiszem, hogy megtörténhet – de ami egy éjszakának indul az együttélés lesz, mert 40-esünk dögös, filmsztár anyukájának eszébe jut, hogy miért is ne költözhetne be a három hajléktalan művész srác a szuperkéróba, amit Oscar-díjas, nőcsábász apu hagyott a lányára. S persze innentől beindul a buli: titkos összebújások, a kislányok a három fiúra már apjuk helyett apjukként tekintenek, s minden happy – egészen addig, amíg meg nem érkezik az ex-férj és kicsit fel nem dúlja a dolgokat. Az már talán ebből is látszódik, hogy a forgatókönyvbe nem öltek túl sok energiát, megrekedtek az átlag romkom séma és karakterek szintjén, az egyediséget pedig messzire száműztek. S hogy milyen is ez a szóban forgó szkript? Elég, ha annyit mondok: a film nyugodtan pályázhatna a legtöbb béna csajozós szöveget bemutató mozi címére. No meg az is sokat mondó, hogy ennyi rendes ember csak és kizárólag egy ilyen jellegű filmben fordulhat elő (a gonoszságot és a rosszindulatot pedig még hírből sem ismerik). A film készítői pontosan tudták, hogy mire bukik mostanában a nép, s abszolút be is jött a dolog, a moziteremben ugyanis hangos nevetéseket hallottam, szinte végig a film közben. S be kell valljam, volt egy-két ügyes poén, amin magam is jól szórakoztam (bár azért az sokat elmond a műről, hogy 3 nappal a film megnézése után már egyet sem tudok felidézni konkrétan). A szereplőválogatás jól sikerült: Reese Witherspoonban kedvelem azt, hogy simán el tud játszani egy-egy komoly szerepet (Nyughatatlan, Vadon, s legutóbb a Hatalmas kis hazugságokban is nagyon tetszett), s e mellett (olykor) komika szerepben is tündököl. Mondjuk kapásból két olyan filmjét is fel tudom idézni, ami nézhetetlenül rossz volt (Csábítunk és védünk, Honnan tudod?). A két kislány is ügyes választásnak bizonyult, főleg a kisebbik, akinek szinte az összes bölcsességet a szájába adták. Pico Alexander és Witherspoon szerintem egyáltalán nem illettek össze, a másik két srác bármelyikét jobban el tudtam volna képzelni Alice oldalán. De az is lehet, hogy ez egy tudatos döntés volt, hisz itt nem annyira a szerelmi románc volt a lényeg, sokkal inkább a családi idill, amit az legutolsó mézes-mázos, habos-babos jelenetben érzékeltettek a leginkább – ami nálam már azért kiverte a biztosítékot. Az Újra otthon tehát egy jó kis egyszer nézős film. Kicsit sajnálom, hogy nem fektettek több hangsúlyt a filmes papa és a régi Hollywood vonalra, de a filmnek nem is ez volt a célja, hanem hogy könnyed szórakozást nyújtson, feledhető poénokkal. Ez be is jött neki!

Bazzzsi  2017. 10. 22.

Kedves és egyszerű film, ami nem akar másnak mutatkozni, mint ami. Pont annyit ad, amennyit ígér. Nincsenek benne nagy gondolatok. Én kedveltem és 1-2 év múlva biztosan újra nézem.

marklar  2017. 09. 15.

Nem igazán tudtam rajta nevetni, gyakorlatilag egy kedves családi-romantikus vígjáték, némi drámával, a szokásos anya-lánya bolondozás sémában. Reese Witherspoon-t én nagyon kedvelem, szerintem kiváló karakterszínész, de valahogy már kezd egyre jobban elkopni ez a szerep, amit mindig hoz.

Henk  2017. 09. 14.

Én senkit nem akarok megsérteni, de szerintem ez a fim totálisan felesleges volt. Nem értem miért születnek ezek az alkotások. Azt belátom, hogy dramaturgiailag nagyon is rendben van ez a film, kiválóak a szereposztások, de nincs igazán tétje. Szinte teljesen felejthető.

Candice Bergen
Eden Grace Redfield
Lola Flanery
Candice Bergen
Movieaddicts: Újra otthon
A történet lehetne kiforrottabb és a mondanivaló is, de valahogy így is tökéletesen élvezhető másfél órában lesz részünk. Nincs ugyan lezárva a film vége, így a nézőkre van kicsit bízva, hogy hogyan alakul tovább Alice-ék élete. Kellemesen szórakoztató romkom, amit nem csak negyveneseknek ajánlok. 7/10
VOX.hu - Újra otthon
Ennyire jó emberek csak a filmekben vannak… Meyers lánya is cukormázba márt mindent, amihez hozzáér, pont, mint az anyukája, és ahogy Nancy filmjei, az Újra otthon is alaposan meg fogja osztani a nézőket. 60/100

Nancy Meyers producer, a filmet író és rendező Hallie Meyers-Sheyer édesanyja korábban főszerepet ajánlott Reese Witherspoonnak A kezdőben (a főszerepet végül Anne Hathaway alakította), de a színésznő nem élt a lehetőséggel. Meyers közreműködésével jutott el Witherspoonhoz a Home Again forgatókönyve is.

A film allie Meyers-Shyer rendezői debütálása.

A film forgatása 2016 novemberében kezdődött el.