Az ételművész

Burnt

2024.01.15 Tibor397141

Jó belelátni a sztárséfek életébe. Milyen stresszel jár ez az egész. Erre tökéletesen megfelelt ez a film. De picit rózsaszín, langyos, a vége sincs befejezve, ott hiányérzetem volt. Szórakoztató, egyszer nézhető kategória, pedig sztárszínész hegyek benne.

2021.01.17 csd

Nem elég szeretni a főzést

Tekintve, hogy mennyi főzős videót néztem meg az elmúlt két-három évben, őszintén szólva csodálkozom magamon, hogy csupán most kerítettem alkalmat ennek a filmnek a megnézésére. Szerintem nagyon hangulatos az egész, és igazából időnként pusztán ennyi elég is, hogy egy-egy produkció megvegyen engem kilóra. Ami viszont Bradley Cooper alakítását illeti, egy kicsit olyasmi érzés fogott el, mintha ezzel a szerepével már a Csillag születikre készült volna... ez utóbbi tekintetében legalábbis érzek némi önismétlést. A sztori szerintem kellőképpen könnyedén van megírva, viszont külön örömömre szolgált, hogy hősünk múltját egy kissé sejtelmesre hagyták, és nem rakódott rá a teljes cselekményre, meg tudott végig maradni egy kellemes hangulatú, amolyan "önmegvalósításról" szóló történetnek.

Értelmetlen,silány,semmitmondó katyvasz.Ez a téma teljesen hidegen hagy,és Bradley Cooper itt sem tudta bizonyítani,hogy színész lenne,de ripacskodni,azt nagyon tud.Felejtős!

2017.08.30 Deku

Még egyszer ilyet nem nagyon akarnék látni, tökre lehangoló volt, hogy ilyen minőségű filmet is képesek kiadni valakik a kezük közül. Bealudtam alatta annyira unalmas lett.

2016.12.04 Berto49

Bradley Cooper minden pénzt megér! Pörgős, cselekménydús film egy séfről, aki meg akarja szerezni a 3. Michelin-csillagját. Szinte elviselhetetlenül arrogáns, a tökéletességre törekszik, de ugyanakkor remek szakember, minden különcsége mellett szeret... Több

2016.05.28 Orosz István

Nekem ez a film olyan unalmas volt, a felééig bírtam megnézni, sőt addig is küszködve. Szinte semmi nem történik főzőcskéznek, kiderül, hogy a főszereplő rengeteg rossz fát tett a tűzre. Az alkohollal is barátságban állt, mindezt nélkülözve megpróbál tiszta lappal kezdeni élni tovább az álmának.

2018.07.03 dailyfilmsan

Az ételművész számomra tetszetős film. Az újrakezdésről szól és arról hogy ha van egy dolog is az életedben amiben biztos vagy hogy jól csinálod és szereted csinálni akkor annak kell szentelni az életed. Bradley Cooper kicsit számomra sok volt de sze... Több

2021.04.20 elekm90

Egynek elment, tökéletesen elvoltam vele, de meg kell hagyni, hogy nagyon sablonos és kiszámítható a történetvezetése. A kiszámíthatóság ellenére is le tudott kötni, a színészi gárda pedig jól lett összeválogatva (Bradley Cooper hozta a Gordon Ramsay... Több

2019.08.04 Ms. Akárki

Bradley Cooper klasszikus. Zseniális a játéka. Elég lehangoló de életszagú, reális film. Mindenki az ambícióiért és az álmaiért harcol de nem mindenki győzhet. Lehangoló komor volt szinte végig a film.

2016.03.28 hsanya182

Egy tipikus kiszámítható amerikai film, miközben a séf konyhájában az "izgalmas", eseménydús cselekmények szépen viszik előre a filmet, nem volt unalmas, érdemes megnézni aki szereti a jó kajákat, meg a szerelmi szál sem maradt ki belőle :)

2022.04.10 Képkockák

A lezüllött Gordon Ramsey?

Évekkel ezelőtt láttam egy trailert a filmhez, azonban sosem fogott meg a története, de a napokban, mikor egy szinkronos filmet kerestem a Netflixen, akkor elmentettem a listába, miután a YouTube-on láttam a film egyik (törölt) jelenetét. Adam Jones séf nem éppen egyszerű dologra szánja el magát, magánéleti gondjaiból kilábalva a harmadik Michelin-csillagját szeretné megszerezni. Ehhez azonban mindent a nullánál lejjebbről kell kezdenie, hiszen az egykor átvert és tönkretett barátaival kell összeálljon, hogy éttermet üzemeltethessen. Adam Jones karaktere egyébként nem egy nagy was ist das, hiszen nagyjából egy lezüllött, amerikai Gordon Ramsey. A film képi világa és vágásai abszolút átlagosnak mondhatóak (nem rossz értelemben), de a karakterek összhangja és az atmoszféra nagyon jól el lett találva. Valószínűleg a témában is van jobb és valósághűbb film vagy akár sorozat, sőt akár izgalmasabb is, de Bradley Cooper filmje így is hozza azt, amire egy esti mozinál vágyunk. A tanácsom, hogy ne éhesen nézd a filmet, mivel néha majdnem nekem is elcsöppent a nyálam, olyan ételeket mutattak be.

2017.07.31 Lonka

Bradley Coopernek nagyon jól állt a karakter, de Omar Syt is imádtam. A története kedvelhető, jók a párbeszédek és a csavar is tetszett.

2017.01.06 rainman

Érdekes, ínycsiklandó ételköltemények izgalmas tálalásban, és az egész filmhez nem illő drámai komorság, plusz szimpatikus szereplők hiánya miatt nem volt igazán élvezetes. Több volt ebben a filmben, mint amit kaptunk végül. Kár érte. Hasonló témában, akkor már inkább ezerszer a Lecsó c. animációs film!

2017.10.14 kevelin

Nekem tetszett, jól bemutatja milyen az amikor valaki nem akar eléggé valamit.