Közösség

Vélemény:

 

76 Rob Roy

(1995)

Rob Roy

 
Yosihiro   2019.07.06 10:44
0

Egy remek kalandfilm, ugyan hasonlít a Rettenthetetlenhez, de más szerintem a film mondanivalója. Nagyon a büszkeség és az igazmondás a film lényege. A szerelem érzése is átjön a filmen, bár ez némelyik filmkockán másként mutatkozik. A női főszereplő, Jessica L. szerintem gyengén teljesít, én másik színésznőt alkalmaztam volna, ez a szerep nem illett rá. Viszont L. Neeson szerintem jól teljesített. A kardos jelenetek meglepően jól sikerültek. A filmben volt csavar, igazából nem lehetett kiszámolni, hogy a vége hogyan is végződik. Összességében a képi hatások és rendezés remek lett. A hangi effektek és zenei aláfestés is jó lett. A történet jól felépített, és ugyan a főhős színészek jól teljesítenek, a mellékszereplők viszont a közepestől nem tudnak feljebb emelkedni. Remek kalandfilm a kort és az időszakot jól mutatja be. A kosztümök és jelmezek terén is szerintem remekül sikerült a korhű megjelenítés. Csak ajánlani tudom mindenki számára ezt a látványos kalandfilmet. Igazából a filmnek talán egy folytatást is el tudtam volna képzelni, ahol épp a Rettenthetetlen William V. együtt harcol, de ez már csak fantázia marad... Üdv, Yosi