Közösség

Vélemény:

 

92 Trónok harca

(2011)

Később fog kiderülni

 
Zoltán384279   2022.06.06 08:13
0

Kb. 10 évvel ezelőtt hallottam egy sorozatról, amiről azt írták, hogy hasonlít A gyűrűk urához. Gondoltam belenézek, hátha igaz, hátha kapok még egy akkora élményt, mint mikor azt a filmet láttam. Hát nem kaptam, sőt! Valami borzasztó élményt kaptam. Persze nem néztem meg minden részt, csak az elsőt. Nagyon nem tetszett. Most, 10 évvel később újra rászántam magam, hogy elkezdjem, de csak mert unatkoztam. És nem bántam meg. Természetesen nem minden tetszik benne, sőt inkább azt mondanám, hogy sok dolog nem tetszik, de tény, hogy nagyon el lettek találva a szereplők és a sztori is. Közel sem járok még a végén, úgyhogy ez a vélemény még bővülni fog, de azt már most tudom, hogy végig fogom nézni, és szokásomhoz híven utána elolvasom a könyveket is. Mert mindig a filmmel kell kezdeni. Azt is tudom, hogy az író egy nagyképű majom, és Tolkienhez hasonlítja magát (pedig a közelében sincs), próbál sokszor a második világháborúra hivatkozni, mintha átélte volna, pedig csak utána született, és azt is tudom, hogy túl sok szálon fut a cselekmény. Érthető ugyan, de mégis jobban tetszene, ha nem 10 felé kellene figyelni. Bőven elég lett volna 3-4 szál, mint mondjuk a Vaják esetében. Ez szerintem a negatív oldal. Viszont sokkal több a pozitívum, ami miatt végig fogom nézni a sorozatot. Utána kiegészítem ezt a véleményt. Addig kap egy erős 4-est.