Közösség

Vélemény:

 

60 A teljes igazság

(2016)

A teljes igazság

 
Gigi   2018.05.25 14:08
0

Ez a tudtam én, csak nem sejtettem tipikus esete, már ami a film befejezését illeti. Lássuk be, hogy ez azért nem egy skandináv krimi típusú szövevényesen furmányos alkotás, de ne legyünk elégedetlenek, a kis csavar is csavar. Renée Zellwegerre viszont rá sem ismertem volna, ha nem köszönnek vissza a Bridget Jones alakításokból ismert gesztusok és mimika. Mivel találomra választottam ezt a filmet, és még csak a szereposztást sem néztem meg, tényleg jó ideig azon tanakodtam magamban, hogy ez valóban ő, vagy egy Bridget Joneson szocializálódott túlkoros színészpalánta, aki jó stand upos módjára próbálja leutánozni a legjellemzőbb gesztusait. Döbbenetes élmény volt így látni, és még mindig hajlok rá, hogy mégiscsak egy dublőrt láttam. Ja, hogy a film milyen volt? Igen. Szóval. Mivel szeretem a tárgyalótermi drámákat, ezért ezt is szerettem. Abszolút nulla információm volt a filmről, így elvárásaim sem voltak, csak hagytam, hogy menjenek az események, és vártam, hogy mi lesz. Nem unatkoztam, de nem is vakartam le a falról a tapétát. Nem csak azért, mert nincs, hanem azért, mert a feszültségkeltés volt szerintem a gyenge pontja a filmnek. De bátran nézhető, ne várj sokat, csak ülj le, és figyelj. Jó film, némi antiplasztika fennhanggal, már ami a fent említett hősnőnk küllemét illeti.