Közösség

Vélemény:

 

63 Az ajándék

(2015)

Az ajándék

 
moov18   2016.10.05 13:50
0

Már egy ideje kívánságlistán volt Az ajándék. Nem mintha az előzetes olyan észveszejtően izgalmas és kedvcsináló lett volna. Engem legalábbis nem hozott lázba, de mégis érdeklődéssel töltött el a története miatt. Ráadásul mindenhol pozitív kritika, mindenki ujjongva fogadta. Akarva-akaratlanul is a film áldozatává estem. Mint fentebb írtam, a szinopszis elképesztően jó alapanyagot ad a filmnek. Titokzatos barát a múltból aki ajándékokkal bombázza a párosunkat, egyre inkább befészkeli magát szereplőink hétköznapjaiba, vajon mi sülhet ki ebből?! Elég jónak tűnik. Kár, hogy csak tűnik. A film elején elég bizakodó voltam. Volt is benne izgalom, feszültség ám hamar unalomba fulladt. A készítők elég jól megágyaztak néhány izgalmas fordulattal a filmnek, viszont hamar elhalnak a dolgok. Véleményem szerint hatalmas kapufát rúgtak az alkotás kiötlői, az év egyik csalódása volt számomra. Alapjáraton nincs bajom a filmekkel amelyek nyitva hagynak kérdéseket a végén és nem feltétlenül zárják le olyan pofásan, viszont itt a végén óhatatlanul is hüledezni kezdtem, hogy akkor mi van?! Röviden: mindenki nézze meg, egy misét megér. Néhány izgalmasabb momentumtól eltekintve engem nem szíjazott le kellőképp-kellő módon. A végével sem vagyok kibékülve tele vagyok kérdőjelekkel.