Közösség

Vélemény:

 

77 The Last of Us

(2023)

Egy nagy kihagyott ziccer ez az egész

 
Caravaggio1978   2023.03.10 19:02
3

Igen, ez egy kihagyott lehetőség volt. Játszottam mindkét résszel többször is, nem hozom fel azokat a dolgokat, amit mindenki, hallottuk elégszer. Nekem nem is ezek miatt volt nagyon nagy csalódás ez az egész. Tény, hogy a játék élményét, sztoriját, feszültségét egyik rendező sem tudta volna megvalósítani. Lehet vitatkozni, hogy mások a karakterek, a történet is, a beépített agymosás stb. Az összkép egy borzasztóan unalmas filmsorozat lett. Milyen posztapokaliptikus világról beszélünk? Mit láttunk belőle 7 rész után? Semmit. Milyen akciókat? Jó, ha talán tízszer elsütötték a fegyvert. Kaland? Persze, aki ezt akarja, az játsszon a játékkal, jól van, értem én, de majd minden rész után azt éreztem, hogy számottevő cselekmény nem volt az adott résznek. Nem adott semmit, párbeszédek tömkelege, rengeteg lényeges dolog kihagyása, a fő történetszál szinte teljesen elveszik. Pontosan a lényeget hagyták ki. Akik az igazi játékot játszották el egy szobában (motion picture), azok ezerszer több érzelmet, átélést adtak bele. Nem ragozom, nekem egy unalmas, egysíkú, jellegtelen történet, megnézem azt a pár részt, de túl nagy élményt eddig nem okozott. Talán a második szériát el sem fogom kezdeni.

 
kabel 2023.03.14 15:09
1

Én kimondottan örülök, hogy ez nem egy Walking Dead jellegű, minden epizódban két zombit megölünk nulla feszültséggel sorozat lett. Szerintem 20x ugyanazokat a zombikat legyilkolni, vagy random rablókat kinyírni nem érdekes egy sorozatban, úgy, ahogy a játékban az volt. Szerintem a sorozatmédium erősségére játszott.