Közösség

Vélemény:

 

62 Hóember

(2017)

Hóember

 
Berto49   2017.10.14 18:11
2

Az ajándékba kapott mozijegy utalványt váltottam be erre a filmre, KÖSZÖNÖM! Amennyire vártam Jo Nesbø regényének (igenis regény, nem pusztán krimi!) filmváltozatát, akkora volt a csalódásom. Az már szinte művészet, hogy egy remek írás megfilmesítését ennyire elszúrják. A rendező korábbi filmjeit (Engedj be! Suszter, Szabó, Baka, Kém) én szintén rosszra értékeltem, de a „Hóember” esetében ara gondoltam, hogy a skandinávok megértik egymást. Nem így történt! A gyors és össze nem illő vágások ellenére egy unalmas, vontatott film került a mozikba. Csak az időnként, sajnos ritkán feltűnő norvég tájképek – remélhetőleg ténylegesen ott fényképezték, nem pedig műmájer módra, a költségvetés kímélése céljából máshol fényképezték a fenséges téli tájat – voltak igazán élvezhetők, mert a szétszabdalt cselekmény összerakása a regény ismerete nélkül elég nehezen ment volna. A Nesbø-írások többségében főszereplő Harry Hole nyomozót sem így képzeltem el, bár a szimpatikus Fassbender mindent megtett. Szerintem Hole jóval idősebb, arcán a nyomozásai során szerzett brutális élményeinek sokkal több jelét lehetne felfedezni. Segítőtársa, Rebecca Ferguson üdítő jelenség volt, de semmi több. A csalódásomat gyorsan egy még nem ismert Nesbø-könyvvel próbálom elfeledtetni, hogy előnyöm legyen a hamarosan Denis Villeneuve és Jake Gyllenhaal keze alatt forgó „A fiú” eredetijét kezdem el olvasni.