Közösség

Vélemény:

 

70 Anyám!

(2017)

Anyám!

 
Milanman   2017.12.13 18:49
0

Aronofsky Mother!-jét biztosan nem felejtem el, amíg élek. Mélyen zavaró, gonosz film, ami beeszi magát az ember bőre alá. Szinte lehetetlen objektív véleményt alkotni róla, olyan mértékben terheli meg a néző befogadó képességét. Mindezek ellenére számomra a film "mondanivalója" két alapvetően egyszerű tételben kulminálódott. 1. A rendező szándékosan polgárt pukkaszt, megbotránkoztat és elvisz a végletekig mert 2. a filmmel a legfontosabb célja az abszolút antitézis felállítása. Aronofsky szisztematikusan számba veszi az összes fontos emberi érzelmet, szentséget, értéket, ami a 21. sz-i ember életében létezik és aztán ezeket elpusztítja, kivégzi, kicsinálja. A szereplők személyes drámája, vagy bármi más, ami emögött-emellett van képi, szimbolikus szinten, az másodlagos. Érdekes film? Mindenképpen. Fontos? Nézze meg mindenki, aki bírja és döntse el, hogy ez a saját életében mennyire lehet fontos. Anyák és gyermeket váró leendő anyák lehetőleg kerüljék. Én kőkeményen felba**tam az agyam rajta, elmondtam minden rohadéknak a rendezőt. Ha a film, mint művészet legfontosabb feladata a szórakoztatás, akkor a Mother! kőkeményen elbukik, mert minden csak nem nagybetűs szórakoztatás. De mint provokáció, gondolkodtató phenomén, szerintem megkerülhetetlen. Egyszerre zseniálist kiáltó és Aronofsky dö*ölj meg érzésem van...